ג'רמי לוין רומז לטבע: "ודאו שאתם יודעים לנסח היטב את חוזה ההעסקה שלכם"

המנכ"ל המודח מטבע בטקס הענקת תואר MBA באוניברסיטת תל אביב: "עשיתי עלייה, ואני מובטל כרגע - אם יש לכם הצעות עבודה מעניינות אשמח לשמוע"

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"עשיתי עלייה, ואני מובטל כרגע. אם יש לכם הצעות עבודה מעניינות אשמח לשמוע", כך התבדח הערב ד"ר ג'רמי לוין המנכ"ל המודח של טבע בהופעה פומבית ראשונה שערך מאז שעזב את תפקידו בחטף ב-30 באוקטובר.

לוין, שהיה הנואם המרכזי בטקס הענקת תואר מוסמך MBA לבוגרי המחזור ה-16 של תוכנית קלוג-רקנאטי, הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב. לוין שזר בהרצאתו רמזים לנסיבות עזיבתו את טבע ולתחושותיו של מי שהפך לאזרח ישראלי שבועיים לפני פיטוריו במילים מאופקות.

לוין שהוכיח כי אינו רק מנהל מוערך בעולם הפארמה, אלא גם נואם מחונן ורמז כי תנאי פרישתו מטבע לא נסגרו עד הסוף, וככל הנראה נתונים לסוג של משא ומתן עם החברה שהציגה אותו לראווה בינואר 2012 כתקוותה הגדולה לשיקום.

כתבות נוספות באתר TheMarker

נעם לניר: "גוגל יצאה לדייט עם האויב; אני חש כאב, עלבון ואכזבה"

ב"קשת" בחנו את השתתפות אייל גולן ב"כוכב הבא" - הזמר התעקש להופיע

לוין התייחס ישירות לענין התקשורתי בהופעתו כשהחמיא לבוגרי התוכנית על שהצליחו לרכז ענין כה רב של המדיה בטקס הענקת התארים. "כשאני קיבלתי את התואר באוקספורד הטקס בקושי הוזכר בעיתון של האוניברסיטה", אמר לוין והוסיף: "אני גאה שזכיתי לעמוד בראשה של חברה שנבנתה בצורה גאונית על ידי אלי הורביץ. חברה שהיא מקור גאווה אמיתי לישראל בזכות 47 אלף עובדים נחושים ומחויבים והנהלה חזקה. זו היתה זכות לעבוד עם אנשים בקליבר הזה", אמר לוין וחתם בכך רק לכאורה את התיחסותו לטבע.

ג'רמי לויןצילום: עופר וקנין

לוין האיץ בבוגרי תוכנית ללימודי מינהל עסקים לזכור ולהפנים 4 לקחים: לכו בעקבות הלב שלכם, תחלמו ותלכו על גדול, למדו משגיאותיכם, והעריכו תבוסה כמורה הטוב ביותר שיהיה לכם. לוין שדיבר על עברו כבן לאב ולאם שלחמו באפרטהייד בזימבאבווה ובדרום אפריקה. הוא עודד את בוגרי התוכנית לסייע בבנייתה של כלכלה חזקה ודמוקרטיה והביע את אמונתו כי חברה יציבה ובת קיימא תלויה בכך שכל מגזרי האוכלוסיה יכובדו ויהיו חלק משמעותי מכלכלתה. לוין רמז כי ליבו עם התנועות החברתיות, כשאמר כי על כל חלקיה של החברה הישראלית לשגשג כדי שישראל תשגשג.

החלק השני של הרצאתו של לוין הוקדש למה שהוא רואה כערכי הליבה של אנשי עסקים מובילים. ערכים שאינם ניתנים לערעור ושאימוצם יהפוך את הבוגרים לדוגמה וישפיע על כל רקמותיה של החברה הישראלית. דבריו של לוין על ערכי הליבה חשפו מקצת מביקורתו על טבע והתנהלות הדירקטוריון בתקופתו הקצרה כמנכ"ל, בעיקר לקראת סיומה הדרמטי.

לוין דיבר בשבחי החדשנות ולקיחת הסיכונים גם אם לטעמו היה מיותר קצת לדבר בשבחם בישראל שהיא בירת החדשנות העולמית. הוא הזכיר לבוגרים כי רק 14% מהחברות שנכללו במדד Fortune 500 ב-1955 נכללות בו כיום, ולהערכתו הסיבה המרכזית היא שהעומדים בראשם נרתעו מלקיחת סיכונים שהיתה חיונית לשרידותם. הערך השני הוא תשוקה למקצוע. "אני מאחל לכם תשוקה בלתי רציונלית לעבודתכם ואת התחושה שמה שאתם עושים הוא בדיוק מה שאתם רוצים וצריכים לעשות".

לוין הזכיר את חשיבות האתיקה וההתנהגות האתית, גם אם לעתים היא חסם בפני רווח בטווח הקצר. "התנהגות אתית היא מפתח לשמירה על מוניטין של החברה", אמר לוין והזכיר את דבריו של סוקרטס: "שמרו על שמכם הטוב כעל התכשיט היקר ביותר שתוכלו לשים את ידכם עליו" . לדבריו, התנהגות אתית גורמת לעסק נזק. הוא הזכיר שבימים האחרונים נפלו מניותיהן של חברות אמריקאיות ובריטיות והשילו מיליארדי דולרים משוויים, לאחר שנחשפה התנהגותם הלא אתית.

נראה שאין זה מקרה שלוין שמר לסוף את הערך האחרון שביקש מבוגרי תוכנית ה-MBA לשנן: שמרו על ממשל תאגידי תקין, ומכלל ניתן היה ללמוד שממשל תאגידי תקין לאו דווקא אפיין את טבע ברגעיו האחרונים בתפקידו כמנכ"ל."זה לא סתם רעיון ערטילאי, אלא מפתח להצלחה בניהול עסק גלובלי", אמר לוין.

לדבריו, בעל עסק פרטי יכול לנהוג כרצונו בחברה, אולם על מנהליה של חברה ציבורית מוטלת חובת נאמנות ראשונה במעלה לבעלי מניותיה, ועל חובה זו להיות בעלת עדיפות ראשונה במעלה. "בעלי מניות רשאים לצפות ממנהלי החברה להתווכח בפרטיות ולנהוג בשקיפות",  אמר לוין, ברומזו על אחת "המחלות" של הדירקטוריון שעמד מולו והדיחו בסופו של דבר: הדלפות אינסופיות וויכוחים פומביים, וככל הנראה,גם התנהגות שמונעת מאינטרסים שאינם בהכרח ידועים לציבור הרחב של בעלי המניות. "תרבות ארגונית היא מה שמבחין בין חברה טובה לחברה רעה והיא גם הנכס החשוב ביותר של הארגון", אמר לוין מבלי שיחווה את דעתו לאיזה משני הסוגים שייכת טבע.

לדבריו, על בוגרי התוכנית לזכור שאסטרטגיה טובה ככל שתהיה מיושמת על ידי בני אדם והתנהגות אנושית תלויה בתרבות הארגון. לוין חתם את דבריו בפני הבוגרים הטריים בעצה מעשית יותר: "ודאו שאתם יודעים לנסח היטב את חוזה ההעסקה שלכם".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker