אל על תגייס בארה"ב איגרות חוב ב-94 מיליון דולר למימון מטוס ER737-900

הנפקת איגרות החוב נועדה להחליף את המימון שקיבלה מבנק קנדי לרכישת מטוס ראשון מתוך 4 מדגם זה ■ איגרות החוב יונפקו לתקופה של 12 שנים, יישאו ריבית קבועה של 2.45% וייפרעו ב-48 תשלומי קרן וריבית רבעוניים שווים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת אל על שבשליטת משפחת בורוביץ תנפיק איגרות חוב בשוק ההון האמריקאי בהיקף כספי של 94 מיליון דולר. הנפקת איגרות החוב נועדה לצורך החלפת מימון שקיבלה מבנק קנדי לרכישת מטוס ראשון מתוך 4 מדגם ER737-900 שכבר נמסר לחברה בתחילת אוקטובר ולרכישת מטוס נוסף מאותו דגם שיימסר לחברה בסוף נובמבר 2013. אל על מימנה עד כה את הרכישה של 4 מטוסי ER737-900 בהלוואה מבנק קנדי ובערבות הבנק הממשלתי האמריקאי לביטוח סיכוני סחר חוץ (Ex-Im).

ההיקף הכולל של מסגרת ההלוואות שקיבלה אל על מהבנק הקנדי הוא עד 190 מיליון דולר. איגרות החוב שיחליפו את המימון הבנקאי יונפקו על ידי החברה הייעודית Rimon LLC שהוקמה במסגרת עסקת המימון. איגרות החוב יונפקו לתקופה של 12 שנים, יישאו ריבית קבועה של 2.45% וייפרעו ב-48 תשלומי קרן וריבית רבעוניים שווים. איגרות החוב שתנפיק אל על יובטחו גם בערבות הבנק הממשלתי האמריקאי. אם הערבות תמומש, והכסף שיתקבל ממכירת המטוסים לא יספיק לכיסוי החוב, תהיה אל על מחויבת להשיב ל-Ex-Im את יתרת החוב. אל על צופה שכספי ההנפקה יתקבלו בסמוך למועד מסירת המטוס השני, כלומר לקראת ה-26 בנובמבר 2013.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

מטוס מדגם ER737-900 של בואינגצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker