אחד העם

ת"א 25 נשאר בשיא - 1344.85 נקודות

הבורסה בתל אביב סגרה בירידות אך מדד ת"א 25 עלה בעוד 0.04%; איגרות החוב הממשלתיות לטווח ארוך סגרו בירידות של 0.4%

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לאחר שנפתחה בירידות קלות, התמתנה הבורסה בתל אביב לקראת הצהריים וסגרה את היום בירידות. רק ת"א 25 שנגע אתמול בשיא חדש, לאחר זינוק של 16% במהלך החודשים האחרונים, כבש שיא נוסף והגיע לרמת 1344.85 הנקודות לאחר שעלה ב-0.04% נוספים. 

ת"א 100 נסגר בירידה של 0.04%; מדד ת"א בנקים עלה ב-0.4%; מדד נדל"ן 15 נחלש ב-1.5%; טכנולוגיה ירד ב-0.6%; נפט וגז השיל 1.1% ומדד התקשורת הוביל את הירידות עם צניחה של 2.7%, בהובלת מניית בזק שצנחה ב 4.2%. מדדי התל בונד (20, 40, 60) המשיכו את המגמה מאתמול עם ירידות של עד 0.17%.

באיגרות החוב הממשלתיות נרשמו ירידות חדות באיגרות הארוכות. איגרת חוב ל-10 שנים שאינה צמודה נסחרת בירידה של 0.4% והתשואה בה עלתה ל-3.62%. איגרת חוב ל-10 שנים צמודה נסחרת בירידה של 0.3% והתשואה בה עלתה ל-1.45%. 

היעדרו של הציבור הרחב מהבורסה בתל אביב ניכר גם במחזורי המסחר שעדיין נמוכים יחסית לתקופות שיא בעבר. בחודשיים האחרונים אמנם ניכרת עלייה מסויימת במחזורים לרמה של כ-1.2 מיליארד שקל ביום, אבל מדובר עדיין בכ-30% ממחזורי המסחר בשנים חזקות כמו 2010-2007. אתמול נסגר מחזור המסחר על מיליארד שקל.

מניית אפריקה נפלה ב- 7%, טבע החסירה 0.3%, אופקו זינקה ב 11.8% ואבוג'ן נפלה ב-3%.

במרכז המסחר

חברת נץ ארה"ב מקבוצת נץ, דיווחה כי חתמה על הסכם מותנה לרכישת כמה נכסים במחוז פולטון במדינת ג'ורג'יה בארה"ב תמורת כ-51.8 מיליון דולר. הנכסים כוללים 882 יחידות דיור בשטח כולל של 977,800 SF ובשיעור תפוסה של כ-90%. השלמת העסקה צפויה עד סוף 2013, והיא כפופה לביצוע בדיקות נאותות על ידי נץ ארה"ב.

שי עזר, אנליסט הנדל"ן של IBI שירותי בורסה, התייחס להודעת אפריקה ישראל השקעות שדיווחה על תוצאות אסיפת מחזיקי איגרות החוב, שדנה בפירעון המוקדם של איגרות החוב אותו ביקשה החברה. "חדשות לא מעודדות לאפריקה, ההצעה לתיקון שטר הנאמנות על מנת לבצע פירעון מוקדם, לא עברה אתמול בהצבעה", אמר עזר. "למעשה בעלי אג"ח כז הצביעו בעד ובעלי אג"ח כו נגד. הסיבה נעוצה בהבדל בין הסדרות. אג"ח כז נושאת ריבית קבועה בשיעור של 6.8% צמוד ואילו אג"ח כו נושאת ריבית משתנה בשיעור של 6.5% שתעלה בהמשך ל-10.75%".

לדבריו, "כשמבצעים פירעון מוקדם, מחזיקי אג"ח כו מופלים לרעה שכן מונעים מהם את הריביות הגבוהות בעתיד. המטרה היתה לאפשר תיקון כדי לבצע פירעון מוקדם בהיקף של עד 1.5 מיליארד שקל. אפריקה צריכה לעבוד קשה מאוד ולממש נכסים רבים כדי להגיע להיקפים כאלו וגם בתרחיש האופטימי הערכנו שהיא יכולה לבצע פירעון של עד 900 מיליון ש''ח ולא לפני 2015".

חברת הנדל"ן בראק קפיטל פרופרטיז אן.וי דיווחה היום על תוצאותיה העסקיות לרבעון השלישי ולתשעת החודשים הראשונים של שנת 2013. הרווח הנקי הרבעוני הסתכם בכ-10.7 מ' יורו, והגדיל את ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות לכ-1.126 מיליארד שקל.

אילנית שרף, אנליסטית בכירה בפסגות ברוקראז', הוציאה סקירה לקראת פרסום דו"חות רמי לוי. לטענתה, היקף המכירות צפוי להסתכם ב-824.7 מיליון שקל. הרווח הגולמי צפוי לעמוד על 171.5 מיליון שקל, הרווח התפעולי צפוי להסתכם ב-38 מיליון שקל והרווח הנקי ב-31.2 מיליון שקל.

ניירות הערך של קונצרן אי.די.בי ייסחרו על רקע התגובות של כל הצדדים. הצדדים ביקשו כי בית המשפט יאפשר לקבוצת נוחי דנקנר וגרנובסקי ולקבוצת מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין לשפר את הצעותיהן בטרם ייסגר המכרז. בינתיים הנאמנים לא סופרים את הקולות בהצבעות אסיפות בעלי האג"ח, אולם נראה כי לפחות שני גופים גדולים הצביעו נגד כל ההסדרים שהוצעו בשביל לאפשר בעתיד את שיפור ההצעות גם ללא הסכמת בית המשפט.

סבב הדיונים האינטנסיבי על הסדר חוב בחברת צים מקבוצת החברה לישראל שהחל ביום שני השבוע נתקל בקשיים על רקע חילוקי דעות בנוגע לתרומתו האישית של בעל השליטה בחברה לישראל, עידן עופר, להסכם.

אחד מסלעי המחלוקת בשיחות שנערכות בעיירה Sitges שבמחוז קטלוניה בספרד הוא הדרישה של נציגות בעלי איגרות החוב שהחברות הפרטיות שבשליטת עידן עופר ואודי אנג'ל יתרמו תרומה משמעותית להסדר החוב. חברות אלו החכירו אוניות לצים במחירים שלטענת הנציגות גבוהים ממחירי השוק. צים חייבת לחברות אלו סכום שמוערך ב-250 מיליון דולר ואמורה לשלם לחברות אלו סכומים נוספים של 700 מיליון דולר בשנים הבאות, עד לסיומם של הסכמי החכירה.

נציגות בעלי איגרות החוב הודיעה כי ללא תרומה משמעותית מצד החברות הפרטיות שבבעלות עידן עופר ואודי אנג'ל, אין בסיס להמשך המו"מ. דור אלון הודיעה היום כי תרכוש מתמר גז טבעי לתעשייה בשווי 86 מיליון דולר.

איסתא תיסחר על רקע הדו"חות שפירסמה אתמול. הדו"ח הצביעה כי התחרות שחקה את הרווחיות התפעולית של איסתא על אף גידול של 11% בהכנסות.

איגרות החוב של חברת HOT ייסחרו על רקע נספח סודי שנחשף בתביעה הייצוגית נגד החברה. לטענתם התובעים, העסקה שגובשה בין הצדדים שונה מהותית מהעסקה שדווחה לציבור.מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker