מניית אפריקה קפצה ב-7% עקב שיערוך נכסים ברוסיה

לאחר העלייה הגיע מחיר מניית אפריקה ל–7.71 שקלים - זינוק של 43% בחודש האחרון

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מנייתה של חברת אפריקה ישראל להשקעות שבשליטת לב לבייב המשיכה גם אתמול לטפס ועלתה ב–7.1% כשהיא מרכזת מחזור מסחר של 18 מיליון שקל. לאחר העלייה הגיע מחיר מניית אפריקה ל–7.71 שקלים - זינוק של 43% בחודש האחרון. אחרי העלייה הגיע שווי השוק של החברה ל–1.26 מיליארד שקל. איגרות החוב של אפריקה מסדרות כ"ו וכ"ז בסכום כולל של 3.4 מיליארד שקל רשמו אתמול עליות שערים של עד 1.7% והן נסחרות בתשואות לפדיון של עד 9.6%.

העליות שנרשמו אתמול הן בעקבות הדיווח של החברה הבת אפי פיתוח (המרכזת את פעילות הנדל"ן של אפריקה ברוסיה) כי תרשום בדו"חותיה הכספיים לרבעון השלישי של 2013 רווח לאחר מס של 65 מיליון דולר בעקבות שיערוך חיובי של שווי הוגן שבוצע לפרויקט פבלטסקייה (שלב II). זאת, לאחר ההסכמות עם עיריית מוסקבה, שונה ייעודו של הפרויקט מתעשייה לבניית שטחים למגורים ולמסחר בשטח כולל של 151 אלף מ"ר. חלקה של החברה האם אפריקה ישראל ברווח בעקבות השיערוך צפוי להסתכם ב-42 מיליון דולר. פרויקט זה הוערך בידי חברת הייעוץ והשמאות Cushman & Wakefield נכון לסוף ספטמבר ב-92.6 מיליון דולר.

עסקה זו מצטרפת לדיווח של אפריקה כי אפי פיתוח סיכמה על מכירת אחד מבנייני המשרדים במוסקבה בפרויקט אקוואמארין תמורת 90 מיליון דולר לאחד הגופים הממשלתיים הרוסיים. אם אכן העסקה תושלם בדצמבר היא תניב לחברה רווח של כ-10 מיליון דולר. אחרי העליות בתקופה אחרונה נסחרת אפי פיתוח לפי שווי שוק של כ-800 מיליון דולר, המגלם לה מכפיל הון (יחס בין שווי שוק להון עצמי) של כ-0.45 בלבד.

לב לבייבצילום: עופר וקנין

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker