אלשטיין ובן משה חוברים: מציעים לנושי אי.די.בי הצעה של 1.5 מיליארד ש'

לטענת הקבוצה, השילוב בין ההצעות מאפשר לנושים לקבל שווי כולל של 1.53 מיליארד שקל (במקרה שעסקת מכירת כלל ביטוח מתרחשת) המשקף לנושים החזר חוב של 71.1% ושווי כולל של 1.525 מיליארד שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים12

התפתחות מפתיעה במאבק על השליטה ב-אי.די.בי. האירופאית בבעלות מוטי בן משה וקבוצה של המשקיע הארגנטינאי אדוארדו אלשטין, הודיעו על חבירה משותפת ויצירת חזית אחת אל מול קבוצת אלכסנדר גרנובסקי-נוחי דנקנר-נטו-נץ-אלון והודיסמן.

לפי ההודעה שהוציא יועץ התקשורת של אקסטרה, לטעת הקבוצה השילוב בין ההצעות מאפשר לנושים לקבל שווי כולל של 1.53 מיליארד שקל (במקרה שעסקת מכירת כלל ביטוח מתרחשת) המשקף לנושים ריקברי (שיעור ה"התאוששות" בתמורה שמקבלים הנושים ביחס לחוב המקורי) של 71.1% ושווי כולל של 1.525 מיליארד שקל, המשקף ריקברי של 70.9% במקרה שעסקת כלל לא מתרחשת.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

אדוארדו אלשטייןצילום: דניאל בר און

עם זאת מדובר לא בסכום במזומן באופן מיידי, אלא מותנה בתרחישים שונים. אקסטרה טוענת כי ההצעה המשולבת שלה ושל אלשטיין מעניקה וודאות מלאה לנושים כי ההסדר יבוצע. וודאות זו מתבססת לטענתם על מזומן. לקבוצה למעלה מ-810 מיליון שקל המופקדים בנאמנות בישראל. מזומן זה לטענת אקסטרה, בצירוף המחויבות להמשיך לתמוך באי.די.בי. פיתוח בהיקף של 400 מיליון ש"ח, מעניק לנושים ודאות מירבית ומיידית לתמיכה במתווה ההסדר ולשיקום הקבוצה בהקדם האפשרי.

כמו כן, החליטה קבוצת אקסטרה-אלשטיין להסיר תנאים מתלים מההצעות ומבטיחה בכך וודאות להשלמת העסקה. קבוצת אקסטרה-אלשטיין מצפה לסלול לקונצרן דרך החדשה יחד עם כל בעלי העניין בקבוצה.

הקבוצה המאוחדת מנהלת מגעים עם אהרון פוגל, לשעבר יו"ר מגדל ביטוח, כדי שישמש כיו"ר אי.די.בי. גם נאמני אג"ח אי.די.בי אחזקות ביקשו מבית המשפט למנות את אהרון פוגל כיו"ר אי.די.בי פיתוח.

לקבוצת אקסטרה-אלשטיין ברור כי הנושים מצפים בראש ובראשונה להצעה המעניקה ערך כספי רב ככל האפשר. השילוב של הצעה כספית עדיפה, ברורה, ללא תחכומים, ללא התפתלויות, מגובה במלואה במזומן, מציבה פתרון עם יתרון מוחלט ועדיף בכל קריטריון על כל חלופה אחרת המוצעת לנושים.

מבי ג'י איי נמסר בתגובה: אלשטיין ובן משה מנסים לזנב בהצעת הקבוצה מאחר ולא הצליחו להוכיח יכולת כפי שהציעה קבוצת גרנובסקי. אין בהצעתם המשותפת אלא אחיזת עיניים בדקה ה-99.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker