אופנהיימר: מניית סיסקו מהווה הזדמנות השקעה אטרקטיבית

מניית סיסקו איבדה 10% מערכה בשבוע שעבר ו-20% מערכה בשלושת החודשים האחרונים

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מובילת תחום ציוד התקשורת סיסקו פירסמה בסוף השבוע שעבר את דו"חותיה לרבעון הראשון של שנת 2014 הפיסקלית, שהורידו את מחיר המניה ב-10%, מ-24 דולר למניה בפתיחת המסחר ביום הפרסום (חמישי) ל-21.5 דולר למניה בסגירה של יום שישי. האכזבה של שוק ההון נעוצה הן בתוצאות הרבעון והן ובתחזיותיה של סיסקו לרבעון הבא. למשקיעי החברה מדובר באכזבה שנייה ברציפות מסיסקו, כאשר גם ברבעון הקודם היא סיפקה תחזית חלשה.

סרגיי וסצו'נוק מאופנהיימר רואה בירידה החדה הזדמנות להשקעה. "הכנסות החברה הסתכמו ב-12.09 מיליארד דולר, צמיחה שנתית של כ-2% - נמוך מתחזית הקונצנזוס של 12.35 מיליארד דולר. ואולם ברווח הנקי עקפה החברה את תחזית הקונצנזוס, עם רווח של 53 סנט למניה, שני סנטים מעל הצפי וצמיחה שנתית של 10%".

"קופת המזומנים בסוף הרבעון עמדה על כ-48 מיליארד דולר. זאת, כנגד חוב של כ-16 מיליארד דולר, מזומנים נטו של כ-5.9 דולר למניה, או כ-27% משווי השוק לאחר הירידה בעקבות הדו"חות", הוסיף וסצו'נוק. מבחינת החלוקה הגיאוגרפית של הכנסות סיסקו, כ-60% מההכנסות ברבעון הגיעו מאמריקה (ללא שינוי מהרבעון הקודם) כ-24% מהכנסות הגיעו מאירופה, המזרח התיכון ואפריקה והשאר מאסיה פסיפיק, אזור שרשם ירידה של כ-9%, על רקע היחלשות היין היפני והאטה בשווקים המתעוררים של אסיה.

מנכ"ל סיסקו, ג'ון צ'ימברייסצילום: בלומברג

"החולשה המובהקת בשווקים המתעוררים, שבלטה גם בדו"חות חברות טכנולוגיה נוספות שפורסמו לאחרונה (לדוגמא, IBM), הובילה את הנהלת סיסקו לספק תחזית זהירה במיוחד לרבעון הבא, עם צפי לירידה שנתית בהכנסות בקצב של 8%-10% לעומת הרבעון המקביל, נמוך משמעותית מתחזית הקונצנזוס לצמיחה שנתית של כ-4%. החברה צופה ברבעון הבא רווח נקי בטווח 47-45 סנט למניה (מתחת לקונצנזוס של 52 סנט למניה)", מסבירים באופנהיימר.

מדובר בתמונה לא מחמיאה למובילת ענף ציוד התקשורת, ובאזהרה השנייה בעוצמתה בתולדותיה מאז שנת 2000. ואולם, עדיין נשאלת השאלה האם מניית סיסקו, שהשילה כ-20% מערכה בשלושת החודשים האחרונים, מהווה כעת הזדמנות השקעה?

"חשוב לזכור כי במקרה של סיסקו מדובר עדיין בחברה מובילה בתחומה, שאינה מאבדת נתח שוק למתחרותיה באופן מהותי וגם אינה סובלת מלחצי מחירים. חשוב גם לזכור כי החולשה בשווקים המתעוררים נובעת לא רק מהאטה כלכלית והגברת התחרות מהשחקנים הסיניים (כגון Huawei ו-ZTE), אלא גם מהיחלשות מטבעות של חלק מהמדינות (כמו ברזיל והודו), שמעיקה על תקציבי לקוחות סיסקו במדינות אלה", הבהיר וסצו'נוק.

למרות ההרעה הצפויה ברבעון הקרוב, הנהלת סיסקו צופה בשנת 2014 הפיסקלית כי הרווח הנקי יישמר בטווח של 2.05-1.95 דולר למניה, רווח הנמוך במעט מהקונצנזוס של 2.09 דולר למניה, אך דומה לשנה הקודמת. תחזית זו מגלמת למניית CSCO מכפיל רווח של 10.8, או מכפיל רווח של 7.8 בנטרול קופת המזומנים הדשנה (המהווה, כאמור, כשליש משווי החברה). בנוסף, הנהלת סיסקו הודיעה על תוכנית רכישה עצמית של מניותיה בהיקף עתק של 15 מיליארד דולר, כמחצית מהיקף קופת המזומנים נטו. החברה גם ממשיכה במדיניות דיווידנד, המשקף תשואה של כ-3% ברמת המניה הנוכחית.

באופנהיימר, המדרגים את מניית סיסקו בהמלצת תשואת יתר (Outperform) עם מחיר יעד של 25 למניה, סבורים כי "רמות התמחור הנמוכות באופן חריג של מניית סיסקו, בשילוב עם ההובלה שלה בשוק והחדשנות הטכנולוגית, מהוות, להערכתנו, הזדמנות השקעה אטרקטיבית עבור משקיעי ערך סבלניים. חברת סיסקו השכילה בעבר לשמר את מעמדה המוביל תוך שמירה על חדשנות, וייתכן שתצליח לעשות זאת שוב, במיוחד כשהשוק האמריקאי חסום בפני מתחרותיה האגרסיביות מסין".

מניית סיסקו בשנה האחרונה

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker