קרדן מצטיידת במזומן לקראת פירעון אג"ח ב-2014; מוכרת אחזקתה ב-GTC

מחיר העסקה גבוה ב-1.4% ממחירה הממוצע של המניה ב-3 החודשים האחרונים. העסקה מקדמת אך אינה מבטיחה את תשלום הקרן והריבית לבעלי האג"ח בפברואר 2014 בסכום של 103 מיליון יורו.

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה


חברת קרדן אן.וי שבשליטת יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר, חתמה על הסכם למכירת החזקותיה (27.75% ) בחברת הנדל"ן הפולנית GTC תמורת 160 מיליון יורו לקרן Lone Star Real Estate. מחיר העסקה גבוה ב-1.4% ממחירה הממוצע של GTC שנסחרת בבורסה של וורשה ב-3 החודשים האחרונים אולם נמוך ב-8.5% משווייה הנוכחי של החברה הפולנית בבורסה, עובדה שמשקפת ככל הנראה את הלחץ הפיננסי בו נתונה קבוצת קרדן ואת העובדה שאיבדה את השליטה בחברת GTC ועל כן אינה יכולה לגבות בעבורה פרמיית שליטה.

קרן Lone Star תעביר במועד השלמת העסקה שצפוי בימים הקרובים 150 מיליון יורו במזומן וב-13 בדצמבר 2013 תעביר סכום נוסף של 10 מיליון יורו שיהיה לבחירתה של הרוכשת במזומן או לחלופין באמצעות העברת איגרות חוב מסדרה א' וב' , ביחס של 80% ו-20% ,שערכן ההתחייבותי (פארי) שווה ערך ל-14 מיליון יורו או בשילוב של מזומן ואיגרות חוב.

הקרן הרוכשת אינה מחזיקה נכון לעכשיו באיגרות חוב של קרדן אן.וי והבהירה כי אם תבחר לשלם חלק מהתמורה באמצעות איגרות חוב, לא תחל ברכישתן אלא לאחר פרסום הדו"חות הכספיים של קרדן לרבעון השלישי של 2013. הסכם המכירה כולל מנגנון, שלפיו יהיה על החברה הבת של קרדן אן.וי שהחזיקה במניות GTC להשיב לרוכשת עד 6.3 מיליון יורו אם GTC לא תעמוד ב-2 יעדים עסקיים שנקבעו בהסכם עד לסוף מארס ועד לסוף דצמבר 2015.

היות שמניותיה של GTC משועבדות לבנק דיסקונט בגין הלוואה שקיבלה החברה הבת GTC re מהבנק, ישמש חלק ניכר מהתמורה להחזר ההלוואה במלואה או בחלקה.

שווייה של GTC במאזניה של קרדן אן.וי הוא 194 מיליון יורו, כלומר גבוה ב-34 מיליון יורו מהסכום לפיו נמכרה. קרדן אן.וי בוחנת את ההשלכות החשבונאיות של העסקה על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי והרביעי של 2013. מכירת ההחזקה ב-GTC נובעת מצורכי הנזילות של קרדן ושל החברה הבת כולל ההתחיבות לתשלומי קרן וריבית של איגרות החוב מסדרות א' וב' בסכום כולל של 202 מיליון יורו כשכבר בפברואר 2014 יהיה על קרדן לפרוע תשלומי קרן וריבית לבעלי אגרות החוב ב-103 מיליון יורו ובפברואר 2015 תידרש לשלם בגינן סכום נוסף של 99 מיליון יורו.

קרדן אן.וי חייבת 414 מיליון יורו לבעלי איגרות החוב ו-100 מיליון יורו לבנק דיסקונט. GTC מחזיקה בנכסים מניבים בשטח של 575 אלף מ"ר, שמושכרים בתפוסה ממוצעת של 91% והניבו דמי שכירות של 55 מיליון יורו במחצית הראשונה של 2013. שווי הנכסים שלה מגיע ל-1.8 מיליארד יורו והיחס בין התחיבויותיה הפיננסיות להיקף נכסיה הוא 56% מעל מחצית מחובה הפיננסי ייפרע לאחר יוני 2019.

שוקי אורן
שוקי אורןצילום: תומר אפלבאום

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker