דירקטוריון הפניקס דן היום בחבילת תגמול של עד 8 מיליון ש' למנכ"ל אייל לפידות

לפידות הוא בין המנכ"לים המתוגמלים בשוק ההון ■ עלות שכרו הסתכמה רק בשנתיים האחרונות ב-16 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

דירקטוריון חברת הביטוח הפניקס דן היום (ה') בחבילת התגמול של המנכ"ל אייל לפידות. התגמול, בהתאם למדיניות התגמול שאושרה, עשוי לכלול שכר של עד 8 מיליון שקל בשנה, לא כולל אופציות.

במהלך ספטמבר, וברוב גדול של 98%, אישרה אסיפת בעלי המניות של חברת הביטוח הפניקס שבשליטת יצחק תשובה את מדיניות התגמול לבכיריה. מסגרת התגמול שנקבעה ללפידות - בין המנכ"לים המתוגמלים בשוק ההון– כוללות רכיב שכר קבוע של כ-2.5 מיליון שקל בשנה, וכן 1.4 מיליון שקל נוספים מדי שנה (שבגינם לא יהיה זכאי להפרשות סוציאליות). בנוסף, נקבעה ללפידות תקרת מענק הוני (אופציות) בשווי של עד 6.8 מיליון שקל בשנה.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

אין לכם רווחים כלואים לטבע? הנה כמה דרכים לחסוך במס

שיחות שלום? האוצר מקצה 24 מ' ש' להתיישבות צעירה בגולן ובבקעה

אייל לפידות, מנכ"ל הפניקס
אייל לפידות, מנכ"ל הפניקס

חברת הייעוץ לגופים מוסדיים אנטרופי המליצה לתמוך במדיניות התגמול של לפידות. החברה אף המליצה לתמוך במענק מיוחד של חצי מיליון שקל שהפניקס ביקשה לאשר ללפידות עבור השנה החולפת. עם זאת, אנטרופי הסתייגה מרכיב האופציות שהוצעו ללפידות. בעקבות ההתנגדות הפרידה הפניקס מחבילת התגמול את רכיב האופציות, שיעלה לאישור במסגרת דיון נפרד באסיפת בעלי המניות.

לפידות, שהחל לכהן כמנכ"ל הפניקס ביוני 2009, נחשב לאחד המנהלים המתוגמלים בשוק ההון המקומי. לפידות מתברג מדי שנה לצמרת מקבלי השכר: כך, ב-2012, הסתכמה עלות העסקתו ב-6.7 מיליון שקל, מתוכה 3 מיליון שקל כתגמול באופציות. עלות שכרו ב-2011 הסתכמה ב-9.3 מיליון שקל. בין השנים 2005-2011 הסתכמה עלות העסקתו (גם בתפקידים אחרים בקבוצת דלק) ביותר מ-100 מיליון שקל, מרבית הסכום כאופציות.

בנובמבר 2012, רגע לפני כניסתו לתוקף של תיקון 20 לשכר הבכירים, פנה לפידות לדירקטוריון הפניקס, כדי שתאושר לו תוכנית תגמול חדשה. על הפרק עמדה הלוואה של 30-40 מיליון שקל לרכישת 1.5%-2% ממניות הפניקס (הלוואה השקולה לאופציות). מדובר היה בהלוואה מסוג נון-ריקורס, כלומר המניות ישמשו כבטוחה להחזר החוב. ואולם, על רקע הביקורת הציבורית, הוחלט לוותר על הענקת ההלוואה.

מדירקטוריון הפניקס נמסר כי "החברה דנה על אימוץ תגמול למנכ"ל, שהולם בדיוק את מדיניות התגמול שאומצה על ידי החברה ואושרה על ידי בעלי המניות כדין".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker