כלל ביטוח מצטרפת לנציגות בעלי האג"ח של צים

חברת הרמטיק והחברה לנאמנות של בנק איגוד שכרו את שירותיה של חברת בלקסטון, לצורך ליווי הנאמנים ונציגות מחזיקי איגרות החוב בהליך המו"מ עם חברת צים על תוכנית הסדר החוב של החברה ועם הנושים האחרים ויועציהם

יורם גביזון

חברת כלל ביטוח הצטרפה לנציגות של בעלי איגרות החוב של חברת צים שכוללת מלבדה גם את מגדל, הראל ועמיתים - קרנות הפנסיה הוותיקות. כלל ביטוח מחזיקה באיגרות החוב שהונפקו על ידי צים ב-2006 וב-2007.

חברת הרמטיק, שמשמשת כנאמן על סדרת האג"ח ג', והחברה לנאמנות של בנק אגוד, שמשמשת כנאמן של אג"ח א' וב', שכרו את שירותיה של חברת בלקסטון לצורך ליווי הנאמנים ונציגות מחזיקי איגרות החוב בהליך המו"מ עם חברת צים על תוכנית הסדר החוב של החברה ועם הנושים האחרים ויועציהם. שכרה של בלקסטון, שהחלה לפעול בראשית ספטמבר 2013, ישולם על ידי צים שתישא בכל עלויותיו בעוד שהנאמנים ובעלי איגרות החוב לא יחויבו בתשלום.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

עתירה לבג"ץ: להדיח את אייל גולן מ"הכוכב הבא"

OECD: אמון הציבור הישראלי בבנקים גבוה מהאמון בממשלה

אונייה של ציםצילום: בלומברג

נציגות בעלי איגרות החוב והנהלת צים, בראשות המנכ"ל רפי דניאלי וסמנכ"ל הכספים גיא אלדר, יתכנסו בתחילת השבוע הבא בבית מלון בקטלוניה יחד עם הנושים האחרים של החברה כמו הבנקים הזרים, מחכירי האוניות ומספנות, לסבב שיחות של שלושה ימים במאמץ לקדם הסדר חוב לצים עוד לפני סוף 2013 - המועד בו יפקע כתב הוויתור שנתנו בעלי איגרות החוב של צים על זכותם להעמיד את חובה של החברה כלפיהם לפרעון מיידי.

חברת הספנות חייבת 2.76 מיליארד דולר לנושיה השונים: בנקים, מספנות, מחכירי אוניות ובעלי איגרות החוב - להם חבה צים 391 מיליון דולר. הצטרפותה של כלל ביטוח לנציגות בשלב זה מאותת שהדיונים מתקרבים לישורת האחרונה ושמסתמן הסדר לחובה של צים שיאפשר את המשך קיומה כעסק חי.

הדיונים יתמקדו במתווה חדש של הסדר חוב שכולל הזרמה של 700 מיליון שקל על ידי החברה לישראל שמחזיקה כיום ב-99.8% ממניותיה של צים, והביעה נכונות להעביר אותם לנאמנות כחלק מתרומתה להסדר חוב של צים. הזרמת סכום זה על ידי החברה לישראל נועדה לשמר החזקה מהותית בחברה כחלק מהסדר חוב שיכלול על פי הערכות תספורת לחלק מהחוב, המרת החוב המובטח והחוב הלא מובטח למניות והנפקת סדרות חדשות של איגרות חוב בעלות משך חיים ממושך יחסית, שיאפשרו לצים להקטין את העול המימוני מצד אחד ולהצטייד באוניות חדשות שישמרו על יכולתה להתחרות בשוק ההובלה הימית במכולות מצד שני.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker