נכסים ובניין ממזערת נזקים: ההפסד הנקי ברבעון האחרון הצטמק ל-64 מיליון ש'

נכסי הקבוצה גדלו ב-6% והגיעו ל-14.4 מיליארד שקל; הכנסות ממכירת דירות הסתכמו ב-98 מיליון שקל ■ יו"ר הקבוצה: "מסכמים רבעון של פעילות יזמית רחבת היקף"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת הנדל"ן נכסים ובניין מקבוצת אי.די.בי פירסמה הבוקר (ה') את תוצאותיה לרבעון השלישי של 2013. הכנסות החברה מהשכרת נכסים הסתכמו ב-191 מיליון שקל, נתון דומה לרבעון המקביל ב-2012. החברה רשמה הפסד נקי המיוחס לבעלים של 64 מיליון שקל לעומת הפסד של 234 מיליון שקל ברבעון המקביל. ההפסד נגרם בעיקר בשל עדכון המסים הנדחים בגובה כ-30 מיליון שקל והוצאות מימון בגין האינפלציה הגבוהה ברבעון.

סך נכסי הקבוצה הסתכמו ברבעון האחרון ב-14.4 מיליארד שקל לעומת 13.5 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד. לנכסים ובניין נכסים נזילים בשווי 2.7 מיליארד שקל, זאת לעומת נכסים בשווי שני מיליארד שקל בתקופה המקבילה. תזרים המזומנים שנקבע לחברה מפעילות שוטפת בתשעת החודשים הראשונים של 2013 הסתכם ב-385 מיליון שקל, לעומת 327 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

האמת על מחיר הדירות והאוברדרפט הישראלי

מייסד קופיקס: אם אתפוס אותך עם אשתי במיטה, אולי אוותר לך - אם אתפוס אותך קונה ממישהו אחר, לא אוותר

ההכנסות ממכירת דירות ומקרקעין הסתכמו ב-98 מיליון שקל בדומה לרבעון המקביל . רווח EBITDA (הרווח הנקי של החברה לפני מסים על הכנסות, הוצאות מימון, פחת, שיערוכים, חלקי החברה ברווח חברות מוחזקות) ירד ב-17.8% ל-152 מיליון שקל הרבעון. נכסים ובניין רשמה הכנסות של 37 מיליון שקל כתוצאה מעלייה בשווי ההוגן של נדל"ן להשקעה ברבעון השלישי של השנה.

רפי ביסקר, יו"ר דירקטוריון גב-ים
רפי ביסקר, יו"ר נכסים ובנייןצילום: ניר קידר

חלקה של החברה בהפסדים נטו של חברות מוחזקות הסתכם ברבעון האחרון ב-55 מיליון שקל, זאת לעומת 288 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2012. ההפסד נבע בעיקר מהוצאות מימון שנרשמו בדו"חות של החברות המוחזקות בגין הלוואות שקיבלו מהחברה.

לקבוצה נכסים מניבים בישראל בהיקף של מיליון מ"ר בשיעור תפוסה של 95% והיא אחראית בין היתר לפרויקט גב ים בהרצליה, מגדלי מת"מ מערב, ישפרו פלאנט בבאר שבע ופרויקטים נוספים. "קבוצת נכסים ובניין מסכמת רבעון של פעילות יזמית רחבת היקף", אמר יו"ר הקבוצה רפי ביסקר. "החברה ממשיכה באסטרטגיה ארוכת הטווח להרחבת תיק הנכסים המניבים בישראל באמצעות שבעה פרויקטים יזמיים בהיקף של כ-180 אלף מ"ר, כאשר כ-30% מהשטחים העיליים מושכרים מראש. בנוסף, הקבוצה עוסקת בבניה ושיווק של כ- 1,100 יח"ד בישראל".

מנכ״לית קבוצת נכסים ובניין, סגי איתן, הוסיפה: "קבוצת נכסים ובניין ממשיכה להציג ברבעון השלישי של 2013 פרמטרים תפעוליים גבוהים. ענף הנדל"ן המניב בישראל שמר ב-2013 על יציבות שבאה לידי ביטוי ברמת ביקושים, תפוסה וגובה שכר דירה". קבוצת נכסים ובניין השלימה ברבעון השלישי של השנה את מכירת בניין Barney's בשיקגו תמורת 154 מיליון דולר. מכירה זו הניבה לחברה תזרים מזומנים נטו של 69 מיליון דולר (כ-244 מיליון ש"ח), זאת בנוסף לתזרים של כ-12 מיליון דולר שנמשך על פני השנים. התשואה המצטברת על ההון שהושקע על ידי החברה היא 94% והרווח הכלכלי ברוטו הסתכם ב-39 מיליון דולר.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

מניית נכסים ובנין בשנה האחרונה
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker