ביהמ"ש בארה"ב דחה ערעור טבע על קיצור ההגנה לקופקסון

בכך דחה ביהמ"ש העליון בארה"ב את בקשתה של טבע לעכב את ביצוע פסק הדין של בית משפט לערעורים מיולי 2013

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת טבע נחלה תבוסה משפטית במאבקה לדחות תחרות גנרית למוצר הרווחי ביותר שלה - תרופת הקופקסון לטיפול בטרשת נפוצה. בית המשפט העליון בארה"ב דחה את בקשתה של חברת טבע לעכב את ביצוע פסק הדין של בית משפט לערעורים מיולי 2013. בית המשפט לערעורים קיבל את הערעור של החברות הגנריות מיילן וסנדוז וקבע כי 4 מהפטנטים שמגנים על קופקסון מתחרות עד ספטמבר 2015 אינם תקפים.

בית המשפט לערעורים קבע ב-27 ביולי 2013 כי 5 פטנטים שמגנים על התרופה רבת המכר של טבע עד מאי 2014 תקפים ובכך קיצר ב-16 חודשים את תוקף ההגנה הפטנטית על המוצר שסיפק לטבע מכירות של 4.25 מיליארד דולר ב-12 החודשים האחרונים ומעל 60% מרווחיה.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

"אם אתפוס אותך עם אשתי במיטה, אולי אוותר לך - אם אתפוס אותך קונה ממישהו אחר, לא אוותר"

"בגיל 66 אני מכניסה את העובדים הצעירים לכיס הקטן מבחינת ניסיון, ידע - ומרץ"

טבע ביקשה מבית המשפט העליון לעכב את ביצוע פסק הדין על לפסיקה בערעורה על החלטת בית המשפט לשלול את תקפותם של 5 מהפטנטים שמגנים על התרופה. טבע טענה בבקשה כי ייגרם לה נזק בלתי הפיך. טבע ציינה כי מכיון שהפטנט העיקרי שבית המשפט לערעורים שלל את תוקפו יפקע ממילא בספטמבר 2015 עלולים ההליכים המשפטיים סביב הערעור לצרוך את מרבית חייו הנותרים של הפטנט אם לא יעוכב ביצוע פסק הדין של בית המשפט לערעורים.

אייל דשאצילום: תומר אפלבאום

החברות הגנריות מנגד טענו כי טבע השתהתה בהגשת הערעור וציינו כי תחרות גנרית תיטיב עם חולי טרשת נפוצה שמשלמים כיום 40 אלף דולר לחולה לשנה עבור קופקסון.

מכירותיה של התרופה המקורית הראשונה והרווחיות ביותר של טבע הסתכמו ב-4.2 מיליארד דולר ב-12 החודשים האחרונים ותרמה לחברה 60% מרווחיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker