חדשות רעות לעובדי בבילון: כשליש מהם יפוטרו היום

הפיטורים מתבצעים על רקע הפסקת החוזה מול גוגל, הלקוחה שהיתה אחראית ל-49% מסך הכנסות בבילון בתשעת החודשים האחרונים ■ בבילון מעסיקה כיום כ-160 עובדים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

שבוע קשה לעובדי בבילון: לאחר שהגיעה גלולת ההרגעה מצד יאהו על המשך החוזה עימה, כשליש מתוך 160 העובדים של החברה נשלחים הביתה. הפיטורים מתבצעים על רקע הפסקת החוזה מול גוגל ב-30 בנובמבר. מדובר בלקוחה אשר בתשעת החודשים האחרונים הייתה אחראית ל-49% מסך הכנסותיה של בבילון. ביום בו פירסמה בבילון את דו"חותיה הכספיים, מנכ"לית בבילון, שנית פאר צפוני, הסבירה כי החברה הולכת לתוכנית התייעלות ופיטורים עמוקה.

פאר שהייתה בארבע השנים האחרונות סמנכ"ל הכספים של החברה, הבינה כי אם שורת ההכנסות נחתכה באופן דרמטי היא תהיה חייבת לחתוך באופן חד אף יותר את שורת ההוצאות לפחות עד אשר החברה תמציא את עצמה מחדש. בבילון תיאלץ כעת להמציא את עצמה מחדש ובו בעת תידרש למצוא דרך להזיז את המשתמשים הישנים שלה למנועי חיפוש אחרים. התקווה של בבילון היא קופת המזומנים של 117 מיליון השקלים אשר מצויה בידייה לפי הדו"חות האחרונים.

לפי דברי המנכ"לית, העובדים אינם היחידים שייפגעו בשל הזעזועים בתעשיית ההורדות, גם החוזים מול הספקים ישתנו. מבבילון נמסר כי בהמשך לאירועים האחרונים והשינויים בסביבה העסקית, החברה החלה בימים אלו תהליך של זימון עובדים לשימוע, זאת לקראת מהלך צמצום כוח האדם בחברה בהתאמה למצב החדש.

שנית פאר צפוניצילום: יוסי צלקר

מבבילון נמסר כי בהמשך לאירועים האחרונים והשינויים בסביבה העסקית, החברה החלה בימים אלו תהליך של זימון עובדים לשימוע, זאת לקראת מהלך צמצום כוח האדם בחברה בהתאמה למצב החדש.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום