אחד העם |

המסחר נחתם בירידות שערים בהובלת מניות הביומד

ת"א 25 נחלש ב-0.15% ומדד ת"א 100 השיל 0.25% מערכו ■ קומפיוגן וקמהדע נחלשו ב-3.5% כל אחת ■ גילת השילה 8.3% מערכה לאחר ביטול עסקת המכירה של החברה הבת ■ "צפויה הסטת כספים אל הבורסה בת"א; הבנקים והביטוח יובילו"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

יום המסחר בבורסה של תל אביב נחתם בירידות שערים קלות במדדים המובילים - המשך עונת הדו"חות לרבעון השלישי של 2013 נותנה את הטון באחד העם. בתום המסחר מדד ת"א 25 נחלש ב-0.15% ו-ת"א 100 איבד 0.25% מערכו, מדד הבנקים השיל 0.35% ומדד נדל"ן 15 נחלש ב-0.5%. את הירידות הוביל מדד מניות הביומד שנחלש ב-1.9% בהובלת מניות קומפיוגן וקמהדע שהשילו 3.5% מערכן כל אחת.

בגזרת המניות הובילה את הירידות מניית גילת שהשילה 8.3% לאחר שהעסקה למכירת החברה הבת בוטלה, בבילון השילה 4% מערכה ואלרוב נדל"ן נחלשה ב-3.6%. לחיוב בלטו סלקום שהתחזקה ב-4.5%, בזן הוסיפה 4% לערכה ואלוט תקשורת עלתה ב-2.7%. מחוץ לתל אביב 100 בלטה מנית אינטרנט זהב שהתחזקה ב-8.2%.

בשוק הסולידי נרשמה מגמה חיובית, מדדי התל בונד נסחרו בעליות של עד 0.19% ובגזרת אגרות החוב הממשלתיות נרשמה עלייה של 0.3% בצמודים ל-10 שנים ועלייה של 0.33% בשקליים לאותה תקופת זמן. אלי קדוש, יו"ר ועדת ההשקעות בפריקו, כתב בסקירה החודשית של ועדת ההשקעות כי "בתקופה הקרובה צפויה הסטת כספים להשקעה בבורסה בתל אביב, תהליך שלהערכתנו כבר החל ושמוצא את ביטויו בגידול בנפחי המסחר במניות ואופציות". להערכת קדוש, הסקטורים האטרקטיביים בבורסה בתל אביב הם הביטוח והבנקים.

בפאן המאקרו כלכלי, העריכיו בפריקו כי הפעילות הכלכלית המתונה, האינפלציה הנמוכה והריביות הנמוכות במשקים המרכזיים מאפשרים לבנק ישראל להמשיך במדיניות הריבית הנמוכה ואף להפחיתה במהלך החודשים הקרובים. קדוש טען כי הציבור חוזר בתקופה האחרונה להשקעה בבורסה, כפי שמשתקף מגיוסי קרנות הנאמנות והמנייתיות. "גיוסי קרנות הנאמנות עומדים ככל הנראה מאחורי הגידול במחזורי המסחר במניות, המירים ותעודות סל על מניות. בחודשים האחרונים עמד נפח המסחר היומי במכשירים אלה על 1.4 מיליארד שקל לעומת 1.1 מיליארד שקל בשמונת החודשים הקודמים".  

מעבר לים

בשעת החפיפה עם אחד העם בורסות וול סטריט נסחרות במגמה שלילית ונמצאות בדרכן לירידה דו-יומית ראשונה החודש, על רקע הערכות כי הבנק הפדרלי עשוי להתחיל בצמצום התמריצים לכלכלה כבר בחודש הבא, ולאחר שמנהיגי סין - הכלכלה השנייה בגודלה בעולם - לא גיבשו קו מדיניות ברור בתום ועידת המפלגה הקומוניסטית. מדד דאו ג'ונס יורד ב-0.4%; מדד S&P 500 נסוג ב-0.4%; מדד נאסד"ק מאבד 0.5%.

בורסות אירופה נסחרות גם כן במגמה שלילית ונמצאות בדרכן לנפילה הדו-יומית החדה ביותר זה חודש, על רקע חששות כי הבנק המרכזי של בריטניה יתחיל להעלות את הריבית במדינה מוקדם מכפי שהוערך עד כה לאחר שסיפק הערכה טובה מהצפוי למצב שוק העבודה במדינה. בורסת לונדון יורדת ב-1.6% בהובלת מניות הבנקים; פרנקפורט נסוגה ב-1%; פריז מאבדת 1.1%. 

מניות במרכז

קרן ההשקעות במקרקעין, ריט 1  מדווחת היום (ד') למשקיעה על תוצאותיה העסקיות לרבעון השלישי של 2013 שעמדו בסימן עלייה בהכנסות משכרויות, אך ירידה ברווח הנקי, בעקבות רכישות שביצעה הקרן במהלך הרבעון.

ההכנסות מדמי שכירות נטו (NOI) ברבעון הסתכמו ב-45.5 מיליון שקל, זאת לעומת 39 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ-17%. ה-FFO של ריט, כלומר הרווח הנקי בנטרול הכנסות והוצאות חד פעמיות של שלושת החודשים של שנת 2013, הסתכם ב-29 מיליון שקל (22 אגורות למניה) - עלייה של 35% בהשוואה ל-FFO שנרשם בתקופה המקבילה אשתקד - הסתכם בכ-21.5 מיליון שקל (17 אגורות למניה). מניית החברה איבדה 0.3% בתום המסחר.

כיל דיווחה הבוקר (ד') את התוצאות הכספיות לרבעון השלישי של 2013 שעמדו בסימן ירידה בהיקף המכירות והרווחים, שנבעה בעיקר מחולשה ואי יציבות בשוק הדשנים, שהובילו גם לירידה ניכרת בכמויות המכירה ובמחירי הדשנים. המניה מאבדת הבוקר 2.5%. ההכנסות של חברת הדשנים העולמית הסתכמו ב-1.44 מיליארד דולר - ירידה של 18% לעומת הכנסות של 1.76 מיליארד דולר ברבעון המקביל. הרווח הנקי ברבעון הסתכם ב-79 מיליון דולר, ירידה של 80% לעומת 395 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. מניית כיל סיימה את המסחר בירידה של 3%.

חברת גילת רשתות לוויין, שמניותיה נסחרות הן בנאסד"ק והן בבורסת תל אביב, מדווחת היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2013, שעמדו בסימן ביטול מכירת החברה הבת ספייסנט (Spacenet) לחברת סייג'נט (SageNet). באוגוסט האחרון הודיעה גילת על חתימת הסכם למכירת של החברה הבת ב-16 מיליון דולר, בכפוף לאישור רגולטורי ולעמידה בתנאים מקובלים לסגירה. בשבוע שעבר קיבלה החברה את האישור הרגולטורי הנדרש והודיעה לסייג'נט כי כל התנאים לסגירה התקיימו.

החברה קיבלה מסייג'נט הודעה כי סייג'נט אינה מוכנה להמשיך בתהליך סגירת העסקה בשלב זה, בהסתמך על מספר טענות. בעוד שגילת דוחה את כל טענות סייג'נט ומאמינה כי הן אינן מבוססות, היא ממשיכה בשיחות עם סייג'נט בנוגע לטענותיה. בשלב זה נדחית סגירת העסקה. מניית גילת השילה 8.3% מערכה.

שיתוף הפעולה בין פלוריסטם לצ'אה הקוריאנית מתקדם בקצב מהיר - החברה קיבלה את אישור הרשות הרגולטורית לפתוח מרכז מחקר של הניסוי הקליני שלב 2 בצליעה בינונית לסירוגין בדרום קוריאה. הניסוי יהיה במימון מלא של צ'אה הקוריאנית. מניית החברה מתחזקת ב-1.6%.

חברת אביב ארלון שבשליטת דורון אביב, דפנה הרלב, איל לב ארי ויפתח אלוני השלימה אתמול בהצלחה מכרז מוסדי בקשר עם הנפקת אגרות חוב (סדרה ד'). במכרז המוסדי נרשמו בקושי יתר בשיעור של כמעט פי שניים מהכמות המוצעת בריבית של 6.05%.

פלטפורמת AppBuilder של מג'יק תשמש לפיתוח יישומי ליבה בבנק תאילנדי מוביל. לבנק התאילנדי נכסים מנוהלים בהיקף 50 מיליארד דולר, והוא פועל בכל רחבי תאילנד באמצעות 1000 סניפים, 6000 מכשירי כספומט, 100 סניפי המרת מט"ח, 50 מרכזי סחר בינלאומי בתילאנד וסניפים רבים ברחבי העולם. מניית החברה נסחרת כעת ללא שינוי.מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker