יונתן כהן מבצר את מעמדו בכלל חיתום: ימונה למנכ"ל במקום רובינשטיין

רובינשטיין, שמכהנת כמנכ"לית כלל חיתום מזה כ-5 שנים, תקודם לתפקיד סגן יו"ר ודירקטורית ■ רובינשטיין וכהן מחזיקים בכ-10% (כל אחד ואחת) ממניות כלל חיתום בדילול מלא

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

סבב מינויים בחברת ההנפקות כלל חיתום: מנכ"לית החברה, טל רובינשטיין, תקודם לתפקיד סגן יו"ר ודירקטורית, בעוד שהמשנה למנכ"לית יהונתן כהן, יקודם לתפקיד מנכ"ל החברה. ההערכות הן כי סבב המינויים הגיע על רקע לחץ שהפעיל כהן במטרה לבצר את מעמדו בחברה. באחרונה, נבחר כהן כאחד מעשרת הצעירים המבטיחים של TheMarkerבשוק ההון.

רובינשטיין מכהנת כמנכ"לית כלל חיתום מזה כ-5 שנים, בעוד שכהן משמש כמשנה למנכ"ל החברה כ-3 שנים. רובינשטיין וכהן מחזיקים באחוזים בודדים מהחברה (3%-5%), אך בדילול מלא (כלומר, כולל האופציות) מחזיקים כל אחת ואחד בכ-10% מכלל חיתום. בעל המניות הגדול בחברה הינו צחי סולטן, שמכהן כיו"ר. בעלי מניות נוספים הם יובל בן-זאב, נאור אלחי ורונן ויסרברג.

לפני מספר חודשים, נערך סבב מינויים דומה גם בחברת החיתום רוסאריו קפיטל, במהלכו מונתה נגה קנז (שכיהנה עד אז כמנכ"לית) לתפקיד סגן יו"ר, בעוד שהמשנה שלה – ליאור פייס מונה לתפקיד המנכ"ל. לא פעם סבב הקידומים נעשה במטרה לשמר את המנהלים הבכירים, שמטפחים קשרים ענפים עם חברות הפועלות בשוק ההון ומביאים אתם בנק לקוחות. בפועל, ייתכן שהקידום אינו משמעותי במיוחד, שכן ההיררכיה הארגונית נשמרת. במקרים כאלה, המינויים נעשים מטעמי יוקרה או שכר.

טל רובינשטיין, מנכ"ל כלל חיתום

עוד הוחלט במסגרת סבב המינויים בכלל חיתום כי היועץ המשפטי, משה אגמי, יקודם  למשנה למנכ"ל, במקביל לתפקידו כיועץ המשפטי. החל משנת 2005 אגמי משמש כיועץ המשפטי של כלל חיתום. בשנת 2008 מונה אגמי לסמנכ"ל בחברה.

"המינויים הינם חלק ממהלך אסטרטגי שמבצעת כלל חיתום ועיקרו לעצב מבנה אשר יאפשר לחברה להמשיך ולהתפתח לכיוונים חדשים ובמקביל לשמור על הובלה בשוק החיתום בישראל", מסר סולטן. "שינוי התפקיד אמור לאפשר לרובינשטיין להתמקד בפן הפיתוח העסקי, לאתר ולפתח תחומי פעילות משיקים לפעילות החיתום אשר יאפשרו לכלל חיתום לבצע את עליית המדרגה הבאה שלה. אני רואה במינויו של כהן מהלך טבעי וראוי, ובטוח כי בראשותו כלל חיתום תמשיך את צמיחתה ותשמור על מעמדה המוביל".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker