כלל ביטוח מפסיקה למכור ביטוחי נסיעות דרך סוכנויות הנסיעות

המהלך של כלל ביטוח מוריד את אחד מערוצי ההפצה העיקריים דרכם נמכרו ביטוחי נסיעות לחול ואלו הן סוכנויות הנסיעות

אסא ששון
אסא ששון

חברת כלל ביטוח בניהולו של איזי כהן מנסה לשפר את מעמדה מול סוכני הביטוח והחליטה להפסיק ולשווק פוליסות ביטוח בריאות לנסיעות לחו"ל דרך סוכנויות הנסיעות. כך נודע ל TheMarker.

עד היום ניתן היה לרכוש את ביטוחי הנסיעות בחו"ל דרך סוכני הביטוח, קופות החולים דרך חברות האשראי (באמצעות כרטיסי האשראי) ובאמצעות סוכנויות הנסיעות. המהלך של כלל ביטוח מוריד את אחד מערוצי ההפצה העיקריים דרכם נמכרו ביטוחי נסיעות לחול ואלו הן סוכנויות הנסיעות.

שוק ביטוחי הנסיעות לחו"ל מספק לענף הביטוח פרמיות שנתיות בהיקף של כ-400 מיליון שקל עם הקיף עמלות של כ-80 מיליון שקל בשנה.

שלושת השחקנים הגדולים בענף הם הראל לאחריה כלל ביטוח והפניקס. ביטוח הנסיעות של כלל משווק בעיקר דרך חברות האשראי ישראכרט וויזה וכן קופות החולים. הפניקס מגדילה את חלקה בתחום בעקבות שיווק הפאספורד קארד.

מנכ"ל כלל ביטוח, איזי כהןצילום: עופר וקנין

מדובר למעשה במעין כרטיס אשראי וכאשר הלקוח נאלץ להפעיל את ביטוח הנסיעות הוא משלם באמצעות הפאספורד קארד ומרגע זה, התביעה מנוהלת ישירות מול חברת הביטוח והמבוטח לא נדרש לשלם מכיסו ואז לתבוע בשובו לארץ את חברת הביטוח כפי שמקובל כיום במרבית ביטוחי הנסיעות.

בימים אלה מתקיים כנס סוכני הביטוח באילת וחברות הביטוח עומלות קשות על מנת לרצות את סוכני הביטוח. אמש נאם יו"ר ובעל השליטה בחברת מגדל שלמה אליהו בכול נאומו התרכז בחשיבות הסוכן ובתרומתה של מגדל לשמור על מעמדו של הסוכן. אליהו אמר: "חברת ביטוח בלי סוכנים אין לה ערך. זו האמת שלי מה שחשוב זה סוכן ביטוח מקצועי שיודע לעמוד לימינו של הלקוח". אליהו הזכיר ל-1,600 סוכני הביטוח שנכחו באולם כי הוא עדיין סוכן ביטוח ומקפיד לחדש את רישיונו מידי שנה.

אליהו הזכיר לסוכני הביטוח כי הוא פועל לטובתם וכי הוא ביטל את חברת הביטוח הישיר של מגדל המתחרה הגדולה של סוכני הביטוח אולם הוא לא קיבל דבר בתמורה : "אני חשבתי שאם אני מבטל את הביטוח הישיר הסוכנים יגידו: 'יופי מגדל שומרת על מעמד הסוכן אנחנו נשתמש במגדל כדי למחוק את תופעת השיווק הישיר' אבל זה לא קרה. אני הרמתי את הכפפה, אבל העסקים במגדל לא צמחו והתופעה של שיווק ישיר לא נעלמה. אני מאמין שאם לא יכול שינוי בעוד כ-10 שנים לא יהיה סוכן ביטוח".

מכלל ביטוח נמסר בתגובה :"אין אנו מוסרים פרטים אודות ההתקשרויות העיסקיות שלנו עם שותפנו"

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker