פרשת עמי סגל: אלפא פלטינום עוברת לידי חיליק טפירו

ב-2011 רכש עמי סגל מידיו של טפירו את בתי ההשקעות פורמולה ופלטינום ששימשו כבסיס של בית ההשקעות אלפא פלטינום ■ העסקה לא הושלמה והנכסים הוחזרו לידיו של טפירו

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

חברת אלפא פלטינום ניהול השקעות מקבוצת פורום שבשליטת איש העסקים עמי סגל, דיווחה כי חברת פרייבט גלובל טרייד בע"מ עוברת לידיו של איש העסקים חיליק טפירו. חברה זו שולטת על חברת אלפא פלטינום ניהול השקעות בע"מ, זרוע ניהול התיקים של בית ההשקעות אלפא פלטינום. העסקה החלה עוד ב-2011, אז מכר טפירו לסגל את בית ההשקעות פורמולה ופלטינום. צמד בתי ההשקעות שימשו כבסיס להקמת אלפא פלטינום ניהול השקעות.

מאחר שהתמורה הכספית לא הועברה לטפירו, הוא יקבל לידיו את בית ההשקעות. את מהלך העברת השליטה הוביל עו"ד אמיר בירמן, המייצג את ערן נוטע, מנכ"ל חברת ניהול ההשקעות. חיליק טפירו הינו הבעלים של קבוצת טפירו, שלה חברות ביצוע ויזמות בתחום הנדל"ן, הפיננסים, החיסכון הפנסיוני ושוק ההון.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

עוד רכישת ענק לאמדוקס: תשלם 129 מיליון דולר עבור Celcite

לקראת הנפקת טוויטר: איך חברה בלי רווח שווה 20 מיליארד דולר?

עמי סגלצילום: עופר וקנין

טפירו הסביר כי "המהלך הנוכחי סינרגטי לפעילות הקבוצה, שמחזיקה בין היתר בחברת טפירו שיווק פנסיוני ושוק ההון, העוסקת בניהול מוצרים פנסיונים ופיננסיים. החברה הוקמה ב-2001 ומונה יותר מ-13 אלף לקוחות פרטיים ועסקיים". טפירו ציין כי: "כמי שהניח את היסודות להקמתה של אלפא פלטינום, מבחינתי מדובר בסגירת מעגל. אני מאמין שעם גב כלכלי חזק וסינרגטיות טבעית לפעילותה הפיננסית של קבוצת טפירו, נוכל לצלוח את המשבר הנוכחי, להשיב את אמון המשקיעים ולהפוך את בית ההשקעות לשחקן דומיננטי בשוק ההון הישראלי".

מקבוצת פורום נמסר: "עמי סגל עושה ככל שביכולתו על מנת להכניס שותפים אסטרטגיים ומכירת פעילויות שונות של הקבוצה. ברצוננו לאחל הצלחה לבעלים החדשים למען העובדים והמשקיעים".

לפני שבועיים הגיש איש העסקים שמואל מנדזיצקי, מבעלי חברת מחסני חשמל לשעבר, בקשה לתביעה נגד בית ההשקעות אלפא פלטינום ונגד סגל, בטענה שגנבו כ-30 מיליון שקל מחשבונות שלו ושל חברת ש.מנדזיצקי השקעות שבבעלותו. בעקבות התביעה החלה רשות ני"ע לבדוק את התנהלות בית ההשקעות שבבעלות עמי סגל.

סגל הוא נציגה של חברת קרנות הנאמנות הגלובלית ונגארד, המנהלת בעולם נכסים בסך 2 טריליון דולר. סגל שיווק את קרנות ונגארד בהיקף של כ-2 מיליארד דולר ללקוחות מוסדיים. סגל שימש מתווך בלבד בקרנות ונגארד. במרכז הבקשה להקפאת נכסי אלפא פלטינום נטען ל"מעשים חמורים של גזל או הונאה או גניבה או העלמה או הסתרה של כספים של מנדזיצקי בסך של 10.7 מיליון שקל מחשבונו ו-18 מיליון שקל מחשבונות חברת ש.מנדזיצקי השקעות, ובסך הכל כ-29 מיליון שקל - מעשים שבוצעו לכאורה על ידי אלפא פלטינום ניהול השקעות".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker