הספקולנטים משחקים עם בבילון: ריכזה היום את מחזור המסחר השני הגבוה בבורסה

גם אם שורת הרווח תראה שיא או שיפור עדיין המשקיעים צריכים לדאוג אם החברה חתכה את ההוצאות רכישת המדיה ■ בשבוע בו החל המשבר מול יאהו מספר יחידות השורט על המניה זינק

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לפני פרסום הדו"חות לרבעון השלישי של בבילון, הספקולנטים ממשיכים לסחור במניה. מבט לעבר מחזורי המסחר היומיים במניות מגלה כי מניית בבילון מרכזת היום את המסחר הגבוה בבורסה. בבילון אמורה לפרסם את דו"חותיה בימים הקרובים.    

מחזור המסחר היומי במניה הסתכם ב-61.7 מיליון שקל - פי חמש ממחזור המסחר היומי הממוצע במניה. כמו כן, במהלך המסחר חלו תנודות חריגות במניה והיא עברה  מעליות של 7% לירידות של 7% המניה נסגרה בירידה של 10%.

ההודעה על ביטול החוזה מול גוגל, שעד הדו"חות האחרונים היווה את מקור ההכנסות הגדול של החברה - כ-43% מסך ההכנסות שהסתכמו ב-162 מיליון שקל, לצד חשש המשקיעים כי גם החוזה עם יאהו עומד להיפסק שלחו את הספקולנטים לשוק. יאהו, נכון לדו"חות של הרבעון השני של 2013, היוותה את מקור ההכנסה השני הכי גדול של החברה - 32% מסך המכירות.

הרבה מהמשקיעים אינם מבינים כי בבילון עלולה להראות גידול בהכנסות של הרבעון השלישי במיוחד אם תחתוך את ההוצאות על רכישת מדיה ל-0% (כיום החברה הודיעה כי היא חותכת את שורת ההוצאות על רכישת מדיה ב-70% על רקע החשש מניתוק יחסי יאהו).

אולם, שורת הרווח שתדווח  אינה אמורה לעניין את המשקיעים שרצים לרכוש את המניה.  המשקיעים בחברת בבילון צריכים להתעניין בעתיד - האם החברה מבצעת פעולות כך שבעתיד הכנסותיה יגדלו או מנסה ל"יפות" את הדו"חות על ידי קיצוץ ההוצאות והגדלת שורת הרווח הנקי.

נעם לניר
נעם לנירצילום: מוטי מילרוד

לאור ההשערה כי עסקת המיזוג בין בבילון לאיירון סורס לא תצא לפועל, המשקיעים צריכים לשים לב האם עובדי החברה בזמן הקרוב מתעדים לעזוב. הישארותם של עובדי בבילון בסביבה היא הסממן הכי גדול לכך כי הם מאמינים בעתיד החברה ובכך כי לחברה יש סיכוי לשרוד ולהמשיך להיות חלק עיקרי "מעמק ההורדות" הישראלי.

נקודה מעניינת נוספת הינה יחידות השורט שנפתחו לאחרונה על המניה. בתחילת השבוע שהסתיים ב-3 לחודש, מספר יחידות השורט על מניית בבילון הסתכמו ל-34 אלף יחידות בלבד בשווי של 971 אלף שקל.

גם בשבוע שהסתכם ב-17 לחודש, מספר יחידות השורט הסתכם ל-39.7 אלף יחידות בשווי של 1.08 מיליון שקל. באופן פתאומי בשבוע אשר הסתכם ב-24 לחודש מספר יחידות השורט על מניית בבילון זינוק ל-203 אלף יחידות שורט בשווי כולל של 3.9 מיליון שקל.

נזכיר כי בבילון הודיעה על המשבר במול יאהו ב-20 לחודש. מפרסום הבורסה קשה לדעת במדויק מתי נפתחו אותם יחידות שורט חדשות האם לאחר המשבר או לפניו. מה שכן אפשר לדעת כי בשבוע אשר הסתכם ב-31 לחודש יחידות השורט חזרו לנוע סביב המספרים לפני הזינוק כ-29 אלף יחידות בשווי כולל של 222 אלף שקל.

מי שפתח את השורט על המניה לפני המשבר מול יאהו הצליח להרוויח מירידה חדה של 18% שהתבצעה בין התאריכים 23-22 לחודש עקב הפיצוץ ביחסים מול יאהו. מי שלא סגר את השורט על המניה ונשאר עם הפוזיציה עד לתאריך ה-30 לחודש נהנה מירידה של 62%. אם ב-29 לחודש שווי המניה היה 1,965 אגורות ב-30 לחודש המניה נסחרה סביב 740 אגורות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker