עוד רכישת ענק לאמדוקס: תשלם 129 מיליון דולר עבור Celcite

החברה פירסמה הלילה את דו"חותיה לרבעון השלישי והציגה הכנסות של 845 מיליון דולר, ירידה של 11% בשורת הרווח ל-115 מיליון דולר וקופת מזומנים עשירה של 1.32 מיליארד דולר

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

ענקית הבילינג אמדוקס, שנסחרת לפי שווי של 6.16 מיליארד דולר, דיווחה הלילה על עסקת ענק נוספת תוך חודשיים. אמדוקס, שהציגה את דו"חותיה הכספיים, חתמה על הסכם לרכישת חברת Celcite Management Solutions, ספקית פתרונות ניהול רשת ואופטימיזציה, תמורת 129 מיליון דולר.

גם הפעם אמדוקס תבצע את הרכישה במזומן. לפי תנאי העסקה, אמדוקס תרכוש את נכסי Celcite במטרה לשפר את חווית הלקוח של לקוחותיה, כך שתוכל להבטיח להם איכות רשת מקסימאלית וקבלת נתוני רשת מבוססי מקום. באמדוקס הסבירו כי שילוב המוצרים של שתי החברות יאפשר להציע לחברות התקשורת פתרונות שאינם תלויים בסוג ציוד הרשת שברשותן כמו גם להגדיל את מאגר לקוחותיה.

בספטמבר 2013 דיווחה החברה כי חתמה על חוזה לרכישת חברת Actix האמריקאית, המתמחה בניטור רשתות סלולאריות ושיפור חוויית לקוח, תמורת 120 מיליון דולר במזומן - חוזה שהושלם לפי הדו"חות האחרונים.

אלי גלמן, מנכ"ל אמדוקסצילום: נתן דביר

לפי האסטרטגיה העסקית, אמדוקס, Actix ו-Celcite יספקו לחברות תקשורת ברחבי העולם שירותים מבוססי-מוצר לאופטימיזציה של רשתות היברידיות, הכוללים פתרונות שיכולים להאיץ את פריסתן של רשתות קיימות וחדשות, כגון רשתות דור ארבע המאפשרות גלישה יותר מהירה LTE,WiFi ו-small cells. הפתרונות יהיו בלתי תלויים ביצרני ציוד הרשת ובמרכיבי הרשת.

ההכנסות גדלו, הרווח הנקי הצטמצם

פרט לעסקת Celcite, דיווחה הלילה אמדוקס כי הכנסותיה גדלו ב-0.5% לעומת הרבעון הקודם וב-2.8% לעומת הרבעון המקביל ב-2013 - ל-845 מיליון דולר. למרות הגידול בהכנסות, שורת הרווח הנקי על בסיס GAPP הצטמקה ב-9% ל-88.9 מיליון דולר, כ-55 סנט (בדילול ) למניה לעומת 98 מיליון דולר, כ-60 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד. על בסיס non-GAAP, מדובר בירידה של 10.6% מ-115 מיליון דולר ברבעון המקביל, כ-70 סנט למניה, ל-103.3 מיליון דולר ברבעון הנוכחי, כ-63 סנט למניה. הרווח התפעולי של החברה הלא מתואם על בסיס non-GAAP גדל ב-3.4% והסתכם ב-141.3 מיליון דולר לעומת 136.6 מיליון דולר ברבעון המקביל ב 2012.

לאחר שהצליחה להאריך את החוזה הקיים שלה מול ספקית התקשורת בפינלנד Elisa , חתמה על חוזה לתמיכה עסקית מול חברת DT Montenegro מקבוצת דויטשה טלקום ועל חוזה מול חברת True Thailand, צופה אמדוקס כי בשנת הכספים הבאה גידול של 8%-4% בהכנסות וגידול של 6%-9% ברווח הלא מתואם (non-GAAP) למניה.

החברה צופה כי הכנסותיה ברבעון הראשון של שנת הכספים של 2014 ינועו סביב 875-845 מיליון דולר (לאחר איחוד פעילות Actix אך ללא השפעת רכישת Celcite שכן סגירת העסקה עלולה להתעכב). עוד צופה החברה כי הרווח למניה הלא מתואם (non-GAAP) יסתכם ב-6-7 סנט. החברה אף הודיעה למשקיעים כי היא עומדת להגדיל ב 19% את הדיבידנד שיקבלו במזומן מ-13 סנט למניה ל-15.5 סנט למניה.

לאמדוקס צבר הזמנות ל-12 החודשים הבאים שמסתכם ב-2.87 מיליארד דולר, גידול של 40 מיליון דולר בהשוואה לרבעון הקודם של שנת הכספים ב-2013. החברה ביצעה רכישה עצמית של מניות בהיקף של 97 מיליון דולר ברבעון האחרון. תזרים המזומנים הפנוי של החברה ברבעון הסתכם ב-205 מיליון דולר. לחברה יש כיום בקופה 1.326 מיליארד דולר לעומת 1.118 מיליארד דולר בתקופה המקבילה ב 2012.

אין נתונים להצגה
מניית אמדוקס בשנה האחרונה

אלי גלמן, מנכ"ל אמדוקס, אמר בעקבות פרסום הדו"חות: "סיימנו את שנת הכספים בקצה העליון של טווח התחזיות שפירסמנו בתחילת השנ. בצפון אמריקה סיימנו שנה עם תוצאות חזקות, תוך שסייענו ללקוחותינו להגיב לדינמיקה התחרותית המשתנה במהירות, במיוחד בשוק הסלולר. בשווקים המתעוררים, ההתקדמות שהשגנו בפרויקטים מורכבים של טרנספורמציה, הובילה לצמיחה חזקה ברבעון הרביעי לעומת הרבעון הקודם ולגידול דו-ספרתי בהכנסות של השנה כולה. בעוד ששבאירופה ירדו ההכנסות בשנת הכספים 2013, עקב סיומם הצפוי של כמה פרויקטים של טרנספורמציה וסביבת פעילות מאתגרת, המגמות מרבעון לרבעון הפגינו יציבות לאורך השנה.

"בנוסף, הצגנו התקדמות משמעותית בקרב כמה מספקיות השירותים הגדולות ביותר באירופה ואנו נמצאים בעמדה טובה להתחרות על הזדמנויות חדשות לכשיתעוררו. המשכנו לזכות בפרויקטים חדשים המרחיבים ומאריכים את הקשרים עם לקוחותינו ואנו ממשיכים להשתמש ברכישת חברות ככלי שמוציא לפועל את האסטרטגיה שלנו, ולהקצות הון בכדי לרכוש חברות מובילות בשווקים צומחים חדשים.במבט לשנת הכספים הבאה. אנו נמשיך לעקוב מקרוב אחר סיכונים ברמת המקרו, כמו גם אחר סיכונים ספציפיים לענף, לרבות אי-הוודאות הנמשכת הנובעת ממיזוגי חברות תקשורת בצפון אמריקה שאירעו לאחרונה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker