פריגו מגייסת 2.3 מיליארד דולר בהנפקת איגרות חוב

פריגו מתכננת להשתמש בתמורת ההנפקה ובמסגרות האשראי הלא מנוצלות שלה והמזומנים שבקופתה כדי לממן את רכישת חברת Elan האירית ■ בעקבות הרכישה תהפוך פריגו לחברה שרשומה באירלנד, מהלך שיביא לירידה בשיעור המס שהיא משלמת מ-30% ל-18%

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת פריגו, היצרנית הגדולה בארה"ב של תרופות ללא מרשם במותג פרטי של רשתות הפארם, יוצאת לגיוס של 2.3 מיליון דולר בהנפקה של איגרות חוב. האג"ח יעמוד לפרעון ב-2023 ,2018 ,2016 ו-2043 כלומר לטווח של 30 שנה. פריגו מתכננת להשתמש בתמורת ההנפקה ובמסגרות האשראי הלא מנוצלות שלה והמזומנים שבקופתה כדי לממן את רכישת חברת Elan האירית בעסקת מזומן ומניות בתמורה כוללת של 8.6 מיליארד דולר.

בעקבות הרכישה תהפוך פריגו לחברה שרשומה באירלנד, מהלך שיביא לירידה בשיעור המס שהיא משלמת מ-30% ל-18% ובעתיד לשיעור דו ספרתי נמוך. השלמת ההנפקה צפויה לפני השלמת הרכישה. פריגו מבהירה כי תמורת ההנפקה תונפק בחשבון נאמנות ובמקרה שהרכישה לא תושלם עד יולי 2014, ישמש הכסף שגויס לפדיון האגרות שהונפקו במחיר של 101% מהערך הנקוב בתוספת הריבית שנצברה.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

קניתם אייפון 5S? חבל. הנקסוס 5 נחת בישראל

באיזיג'ט שוקלים הפעלת קווים נוספים לישראל מפריז, מילאנו וברלין

ג'ו פאפא, יו"ר ומנכ"ל פריגוצילום: רובי לבוביץ

Elan פיתחה במשותף עם חברת Biogen Idec את התרופה Tysabri, שניתנת בעירוי למחלת הטרשת הנפוצה ונחשבת לאחת התרופות האפקטיביות ביותר למחלה, אם כי הפרופיל הבטיחותי שלה בעייתי. Elan מכרה את הזיכיון המלא לתרופה לביוג'ן תמורת תמלוגים בשיעור עולה - מ-12% מהמכירות עד למאי 2014 ל-18% מהמכירות לאחר מאי 2014, ועד ש-Tysabri תגיע למכירות נטו של 2 מיליארד דולר לשנה ו-25% מהמכירות לאחר יעד זה.

Elan גם מחזיקה בקופתה 1.9 מיליארד דולר במזומן. פריגו סיימה את הרבעון השלישי של 2013 ברווח של 111 מיליון דולר במחזור של 933 מיליון דולר, בהשוואה לרווח של 106 מיליון דולר במחזור של 770 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2012.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker