שיכון ובינוי ביקשה למחזר חוב של 1.7 מיליארד ש' באמצעות שלוש סדרות אג"ח

טל רז, סמנכ"ל כספים של שיכון ובינוי ציין בעקבות המהלך: "ההיענות של מחזיקי אג"ח של שיכון ובינוי להצעה להחלפה של חוב קצר בחוב ארוך מהווה עדות נוספת לאמון של שוק ההון בקבוצה ובפעילותה העסקית"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הנדל"ן, התשתיות והאנרגיה שיכון ובינוי, השלימה בהצלחה מהלך פיננסי שבמסגרתו עשתה מחזור חוב (תוך קיבוע הריבית), באמצעות החלפת אגרות חוב לזמן קצר בהיקף של כמיליארד שקל לאג"ח ארוך, שמועד פירעונו ייפרס על פני תקופה של יותר מ-10 שנים.

שיכון ובינוי, המנוהלת על ידי עופר קוטלר ונסחרת לפי שווי שוק של כ-3.5 מיליארד שקל, ביקשה למחזר חוב בהיקף כולל של כ-1.7 מיליארד שקל באמצעות שלוש סדרות אג"ח קיימות: סדרה 2 בעלת מח"מ (משך חיים ממוצע) של כשנה בהיקף של כ-300 מיליון שקל; סדרה 3 בעלת מח"מ של כשנה וחצי בהיקף של כ-220 מיליון שקל וסדרה 4 בעלת מח"מ של כ-3.1 שנים בהיקף של 1.2 מיליארד שקל. על רקע סביבת הריביות הנמוכות במשק, האג"ח של שיכון ובינוי נסחרות בתשואות לפדיון יציבות של עד 2%.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

ההכנסה החציונית לשכירים ב-2012: 6,541 שקל בחודש

מדד איכות החיים של OECD: למרות החולשות - הישראלים מרוצים

עופר קוטלרצילום: תומר אפלבאום

במסגרת ההחלפה, הציעה שיכון ובינוי למחזיקי אג"ח מסדרה 2 לרכוש מהם עד 377.7 מיליון שקל ערך נקוב אג"ח מסדרה 6, בעלת מח"מ של 7.3 שנים והריבית הנקובה 4.1%. להצעה זו נענו מחזיקים של כ-245.7 מיליון שקל ערך נקוב של אג"ח מסדרה 2 (כ-82% מסך המחזיקים בסדרה זו).

כמו כן הציעה שיכון ובינוי למחזיקי אג"ח מסדרה 4 לרכוש מהם עד 1.4 מיליארד שקל ערך נקוב אג"ח מסדרה 4. להצעה זו נענו מחזיקים של כ-503.5 מיליון שקל ערך נקוב של אג"ח מסדרה 4 (כ-43% מסך המחזיקים בסדרה זו). כמו כן הציעה שיכון ובינוי למחזיקי אג"ח מסדרה 3 לרכוש מהם עד 237 מיליון שקל ערך נקוב אג"ח מסדרה 7 בעלת מח"מ של 6.3 שנים והריבית עליה עומדת על 5.98%. להצעה זו נענו מחזיקים של כ-124.3 מיליון שקל ערך נקוב של אג"ח מסדרה 3 (כ-57% מסך המחזיקים בסדרה זו), כלומר בסה"כ התקבלה הענות של מחזיקים של כ-875 מיליון שקל מאג"ח של שיכון ובינוי.

טל רז, סמנכ"ל כספים של שיכון ובינוי ציין בעקבות המהלך כי: "ההיענות של מחזיקי אג"ח של שיכון ובינוי להצעה להחלפה של חוב קצר בחוב ארוך מהווה עדות נוספת לאמון של שוק ההון בקבוצה ובפעילותה העסקית". את המהלך הובילה חברת כלל פיננסים חיתום בראשות צחי סולטן, המצוי בקשרי ידידות עסקיים עם רז מהתקופה שבה רז כיהן כמנכ"ל בית ההשקעות כלל פיננסים מקבוצת אי.די.בי שהייתה שותפה כבר אז בכלל חיתום.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker