כחלון: "המצב בבנקים - כמו פעם בסלולר; הציבור מרגיש שגונבים ממנו"

השר לשעבר משה כחלון בכנס בנקאות חברתית במכללת נתניה: "הבנקים מנצלים את הכוח שלהם ואת חוסר התחרות בפריפריה בכדי לדחוק החוצה מתחרים מחו"ל - הם מנצלים את העמלות בכדי להעיף מתחרים"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"המצב היום בבנקים הוא בדיוק כפי שהיה לפני כמה שנים בשוק הסלולר; הבנקים גובים מאיתנו פשוט כי הם יכולים", כך אמר היום השר לשעבר משה כחלון בכנס בנקאות חברתית, שנערך במכללה האקדמית נתניה על ידי המרכז לדיני בנקאות בראשות פרופ' רות פלאטו שנער וע"י המרכז לרפורמות ומנהיגות שבראשו עומד כחלון.

לדברי כחלון, "הצרכן הישראלי מרגיש מנוצל ושבכל מקום גונבים אותו. הוא מרגיש שבכל מקום לוקחים ממנו לא כמה שצריך אלא כמה שאפשר - אותו דבר בבנקים. התשלום של הלקוחות לבנקים הוא לא ביחס ישיר למה שהוא מקבלים. הבנקים מנצלים את הכוח שלהם ואת חוסר התחרות בפריפריה בכדי לדחוק החוצה מתחרים מחו"ל - הם מנצלים את העמלות בכדי להעיף מתחרים. הציבור בישראל כבר לא פראייר והוא מרגיש שהוא משלם מחירים לא סבירים. המסקנה הברורה היא שבבנקאות יש חוסר תחרות והצרכן משלם על כך.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

בתי הספר מכינים תלמידים לעבודה בבית חרושת - ולא לכלכלה מודרנית

שינוי של הרגע האחרון ב"עיר התעש": עוד עשרות אלפי דירות להרצליה ולרמת השרון

משה כחלוןצילום: ניר כפרי

"לא יכולה להיות תחרות בין הבנקים במקום שבו הבנקים הגדולים מנהלים כ-65%  מהמשק. אם אשאל כמה אנשים באולם הזה עברו בנק בחייהם - אני בטוח שהמספר הוא בערך 10% מאלו שעברו חברת סלולר בשנים האחרונות. בבנקים בישראל יש אפס שקיפות - לא ניתן לדעת על מה אתה משלם וכמה. המצב היום בבנקים בדיוק כפי שהיה בעבר בתחום התקשורת".

כחלון התייחס גם לשכרם של בכירי הבנקים ואמר כי לפני 15 שנה, כאשר הוחלט לפרסם את שכר הבנקאים, החלה תחרות - מי ירוויח יותר. "בכדי לייצר תחרות בבנקאות הממשלה תהיה חייבת להתערב. מול הגודל והעוצמה של הבנקים יכולה לעמוד רק הממשלה", הדגיש השר לשעבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker