טבע חושדת שעובדים ברוסיה ובמזרח אירופה היו מעורבים במתן שוחד

החברה דיווחה לרשות ניירות ערך האמריקאית שחקירה פנימית שלה העלתה ממצאים שעלולים להגיע לכדי הפרה של החוק האמריקאי בנושא שוחד במדינות חוץ

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת טבע דיווחה לרשות ניירות ערך האמריקאית שחקירה פנימית שלה העלתה ממצאים שעלולים להגיע לכדי הפרה של החוק האמריקאי בנושא שוחד במדינות חוץ (Practices Act Foreign Corrupt).

טבע התבקשה על ידי משרד המשפטים האמריקאי להמציא לה מסמכים בנוגע לפעילותה באמריקה הלטינית בנושא של מתן שוחד באזור זה.

טבע היא החברה הגנרית הגדולה ברוסיה ומעסיקה 800 עובדים במדינה זו. מכירותיה של  טבע ברוסיה מוערכות ב-500 מיליון דולר. החברה משווקת 300 מוצרים במדינה זו.

לאחרונה הוזהרה טבע על ידי רשות ההגבלים העסקיים הרוסית בשל טענות לפגיעה לכאורה בלקוחותיה ברוסיה כתוצאה מהפסקה של אספקת קופקסון למפיץ שלה במדינה זו, חברת Biotek, ככל הנראה על רקע של סכסוך מסחרי.

רשות ההגבלים הרוסית (FAS) טענה כי טבע מפרה לכאורה את סעיף 5 לחוק ההגבלים. על פי החוזה בין טבע לחברה זו, היא מעורבת בשלבים האחרונים של ייצור התרופה וכן באחסונה בשווקה ובהפצתה. אי חידוש החוזה בין טבע לביוטק הרוסית פגע, על פי טענת הרשות, בהספקת קופקסון שנחשבת ברוסיה כתרופה חיונית למחלה נדירה בהעדרה של גרסה גנרית לתרופה זו. מכירותיה של קופקסון ברוסיה מוערכות ב-90 מיליון דולר בשנה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker