יורם גביזון

"לא צריך להיות גאון פיננסי כדי לראות ששוק ההון לא מרוצה מאיתנו", כך אמר היום אייל דשא, המנכ"ל בפועל של טבע, בשיחת ועידה עם אנליסטים עם פרסום דו"חות הרבעון השלישי של 2013. דשא התייחס לשיחת הוועידה הקשה שניהלה החברה עם אנליסטים אתמול לרגל עזיבתו של ד"ר ג'רמי לוין את החברה והוסיף: "השוק מצפה מטבע לביצועים תפעוליים טובים לאורך זמן ולא אסטרטגיה - וזה בדיוק מה שאני וצוות ההנהלה מתכוונים לספק".

אייל דשא, המנכ"ל בפועל של טבע, ציין בשיחת הוועידה עם אנליסטים כי הקופקסון, התרופה המקורי של טבע לטיפול בטרשת נפוצה, שמרה על הבכורה בכלל המרשמים לתרופות למחלת הטרשת הנפוצה בארה"ב והחזיר לעצמו את הבכורה בקרב המרשמים החדשים.

דשא גילה שקובי אלטמן, סמנכ"ל הכספים של טבע צפון אמריקה, מונה כמנהל הפיננסי של טבע במקומו. ד"ר מייקל היידן מנהל המו"פ של טבע  שמונה על ידי המנכ"ל המפוטר ד"ר ג'רמי לוין נשאל האם מחויבותו לטבע נותרה בעינה נוכח פיטוריו של לוין. היידן השיב שיישאר בחברה כל עוד טבע ממשיכה ליישם את האסטרטגיה שהתווה לוין.

דשא ציין שהחברה מצפה ליהנות מבלעדיות בשיווק הגירסה הגנרית לתרופה Pulmicort שמיועדת לטיפול באסתמה, ב-12-3 החודשים הקרובים ואולי גם עד 2019 בעקבות החלטה משפטית שהתקבלה אתמול. פולמיקורט היא אחת התרופות הגנריות המשמעותיות בתיק המוצרים הגנריים של טבע.

אייל דשאצילום: תומר אפלבאום

דשא נשאל היום בשיחת הוועידה על ידי ד"ר רוני גל אנליסט בסנפורד ברנסטין בנוגע לרווחיותה של החטיבה הגנרית של טבע באירופה כי הרווחיות התפעולית של חטיבה זו היא 15% מהמחזור ובתשובה לשאלה נוספת אמר כי רווחיות זו השתפרה בהשוואה ל-2012.

ג'יימי רובין, אנליסטית בגולדמן סאקס, התעניינה לדעת כיצד מתכננת טבע להגיע לשיעור רווחיות גולמית של 45% עד 47% בפעילותה הגנרית ב-2013, בהתאם לתחזית שנתנה בתחילת השנה, אם הרווחיות הגולמית הנוכחית של חטיבה זו היא 40% בלבד. דשא ציין כי הסיבה לשחיקה ברווחיות הגולמית הן הפרשות לירידת ערך מלאי ואמר כי טבע לא תגיע לשיעור הרווחיות הגולמית המתוכנן בתחום הגנרי ב-2013. בתשובה לשאלה נוספת אמר דשא כי אילו נטרלה טבע את ההפרשות לירידת ערך מלאי, ייתכן שהייתה מגיעה ליעד של רווחיות גולמית של 45% עד 47% בפעילות הגנרית.

לדבריו, גורם אי הודאות העיקרי ביחס לתוצאותיה הכספיות של טבע ב-2014 הוא סוגיית השקת גרסה גנרית לקופקסון במאי 2014 או במועד מאוחר יותר בשנה הבאה.
הוא ציין כי אם תושק גרסה גנרית לקופקסון יקפוץ שיעור המס שמשלמת החברה מ-14.5% ב-2013 ל-20% בשל הטבות המס שניתנות לחברה בגין הקופקסון.

אלן אוברמן, מנהל טבע אמריקות, העריך ששנת 2014 תהיה שנה מעוטת השקות של תרופות גנריות חדשות בארה"ב, בהשוואה לממוצע בשנים עברו ובהשוואה ל-2015.

רוב קורמנס, מנהל חטיבת התרופות היחודיות של טבע, אישר כי החברה מודעת לכך שחברת Eagle הגישה בקשה לשיווק גרסה גנרית של הזריקה האונקולוגית Treanda ובתגובה לשאלתו של ד"ר רוני גל אנליסט בסנפורד ברנסטין אמר שלהערכתו ההשקה של הדור החדש של תרופות אונקולוגיות יחל להשפיע על מכירותיה של Treanda בסוף 2014.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker