מנור ולבנת שמו את תביעות אי.די.בי מאחוריהם תמורת 55 מיליון שקל

בית המשפט אישר היום את הסדר הפשרה בתביעה הייצוגית על סך 1.8 מיליארד שקל ■ התביעה נגד נוחי דנקנר ושאר הדירקטורים תימשך

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

השופטת רות רונן, מבית המשפט הכלכלי, אישרה היום (ה') את הסכם הפשרה שנחתם מול משפחות מנור ולבנת בתביעה הייצוגית על סך 1.8 מיליארד שקל בגין חלוקת דיוודינדים מרווחים רעיוניים.

ההסכם אושר לאחר שאתמול בבית המשפט הסכימו שתי המשפחות להוסיף יחדיו סכום של 15 מיליון שקל להסכם המקורי, אליו התנגדו חלק ממחזיקי איגרות החוב של אי.די.בי אחזקות. "הסכם הפשרה המתוקן כולל תשלום מזומן ודאי לחברה בסכום כולל של 55 מיליון שקל ואפשרות קלושה של תשלום נוסף שעשוי לנבוע מהרכיב המנייתי בהסכם. חרף הגדלת סכום המזומן, לא ביטלו הצדדים אפשרות זו שאף שמשקלה קטן אין להתעלם ממנה", כתבה השופטת בהחלטתה.

על פי ההסכם שנחתם, מנור ולבנת ישלמו סכום ראשוני של 40 מיליון שקל והיתרה תשולם לכל המאוחר תוך שנתיים ממועד אישור ההסכם. השופטת העדיפה את החלופה של סגירת הפשרה במחיר זה אל מול בירור בקשת ההסדר, מהלך שעלול היה לארוך שנים ללא וודאות כי בית המשפט יכריע לטובת התובעים.

משפחת לבנתצילום: אייל טואג

"הקדמת התשלום, מעבר לאלמנט של הוודאות בקבלתו, הוא אחד העניינים שיש להביא בחשבון בשקילת הסכם הפשרה. יש לקחת בחשבון גם את העובדה כי ניהול התביעה, אם תאושר כתביעה נגזרת, תהיה כרוכה בהוצאות לא מבוטלות מבחינת החברה. הוצאות אלה ייחסכו אם החברה תגיע להסכמה עם המבקש ואף זהו נימוק שיש להביאו בחשבון בהתייחס להסכם הפשרה", כתבה השופטת.

"סכום הפשרה בהסכם המתוקן הוא משמעותי. אני סבורה כי בשלב זה לא ניתן לקבוע כי הוא אינו משקף את סיכויי התביעה לאור המורכבות הרבה שלהם", הסבירה השופטת והדגישה כי התביעה נגד חלק מהנתבעים - חברת גנדן בה שולט נוחי דנקנר או הדירקטוריום בחברה - תימשך ואם תתקבל תאפשר לתובעים לקבל תמורה נוספת.

משרדו של עו"ד אופיר נאור ורנן גרשט יהנה משכר טרחה של 10% מסך הפשרה - כ-5.5 מיליון שקל. זאת כאשר 78% משכר הטרחה יעבור לעו"ד ו-22% מהסכום לתובע הייצוגי, אוהד דיין ואהוד שיף, כגמול לתביעה אותה הגיש. את משפחות מנור ייצג משרד עו"ד ארדינט ויסמן ארליך ושקד.

את משפחת לבנת ייצגו עוה"ד גיורא ארדינסט, מיטל טויסטר תומר ויסמן, נעמה ארליך וענת שקד ממשרד ארדינסט בן נתן ושות'.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker