בקשה לייצוגית נגד בבילון: הסתירה מבעלי המניות מידע על ההסכם עם יאהו

אחד מבעלי החברה, המחזיק ב-300 מניות בלבד, הגיש בקשה לתביעה ייצוגית בסכום של 2.5 מיליון שקל ■ הוא טוען: "לא ידענו שהחוזה יכול להיפסק בכל רגע"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
שלי אפלברג
שלי אפלברג

אחד ממחזיקי המניות בחברת האינטרנט בבילון הגיש נגדה תביעה ייצוגית בגובה 2.5 מיליון שקל. רועי ברנדייס, אשר מחזיק ב-300 מניות הבלבד, הגיש את התביעה נגד בעל השליטה בחברה נועם לניר, המנכ"ל העוזב אלון כרמלי, והדירקטורים החיצוניים והחברים בוועדת הביקורת של החברה - רי אנטין, אפרת אולקווסקי, וגיל רוזן. התביעה הוגשה לפני יומיים, עוד בטרם גוגל את ההסכם עם החברה.

ברנדייס, אשר מבקש להיות מוכר כתובע ייצוגי, מיוצג על ידי עורכי הדין עמית מנור, יוקי שמש וענבל לייפר. הוא טוען בפני בית המשפט כי נושאי המשרה בחברה גרמו לבעלי המניות נזקים והתרשלו משום שלא דיווחו באופן מלא על פרטים הקשורים להתקשרות החברה עם יאהו. יאהו היא כעת, לאחר ביטול ההסכם עם גוגל, הלקוח העיקרי של בבילון, ומניבה לה על פי הדו"חות האחרונים, כ-32% מסך הכנסותיה.

ברנדייס טוען כי מבעלי המניות הוסתר מידע מהותי הנדרש על פי הדין בנוגע להסכם מול יאהו. בין היתר הוא מותח ביקורת על כך, שלטענתו, בבילון הסתירה מבעלי המניות את העובדה כי החוזה מול יאהו אינו ודאי ויכול להיפסק בכל עת. את ההוכחה לכך כי מדובר במידע מהותי לבעלי המניות מבסס התובע על העובדה שמחיר מניית בבילון בבורסה נחתך ב-30% ביום שבו הבינו המשקיעים כי יאהו עלולה להפסיק באופן מיידי את החוזה.

התובע מלין על כך שבדוחותיה שידרה בבילון מצג שווא של "עסקים כרגיל" ולא ציינה כי יכולתה להפיק הכנסות גבוהות תהיה כרוכה בהפרת ההתחייבויות לעמוד במדיניות יאהו.

בעקבות הודעתה של יאהו כי היא עומדת לבטל את החוזה מול בבילון, חתכה החברה הישראלית ב-70% את הוצאות הפרסום והבהירה למשקיעים כי הכנסותיה יפגעו באופן מיידי.

התובע גם מלין על כך שהחברה פירסמה כי היא מנהלת משא ומתן להתמזגות עם חברת איירון סורס, דיווח שמטרתו, לטענת התובע, היה לגרום למשקיעים לחשוב כי יחסיה עם גוגל טובים וכי יש לה ביטחון בהסכם שנחתם מול יאהו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker