המומחה של סקיילקס נותן אור ירוק להסדר לחובות של 1.3 מיליארד שקל - שוק ההון - TheMarker
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

המומחה של סקיילקס נותן אור ירוק להסדר לחובות של 1.3 מיליארד שקל

רו"ח אריה עובדיה: "התוצאה של המתווה להסדר סקיילקס תלויה במידה רבה יותר בשווי ובתוצאות חברת פרטנר מאשר בתוצאות פעילות סמסונג"

2תגובות

בעוד אילן בן דב, בעל השליטה בסאני ובסקיילקס אמור לתת הרצאה בנושא " הסדרי חוב בעקבות השינויים בסביבה הכלכלית" היום בכנס שיערך במרכז הבינתחומי בהרצליה - פירסמה סקיילקס את חוות דעת המומחה השנייה המנתחת את הסדר סקיילקס המתוקן.

מדובר בהסדר ל-9 סדרות אגרות החוב להן חייבת החברה סכום מצטבר של 1.299 מיליארד שקל (אגרות החוב הארוכות של סקיילקס נסחרות כעת בשוק במחיר שנעה בין 42% -48% מערך הפארי. וסדרה 1 במחיר המשקף 67% מערך ההתחייבות). חוות דעת הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב שאמור לאשר את ההסדר לאחר אסיפות הנושים.

"התוצאה של המתווה להסדר סקיילקס תלויה במידה רבה יותר בשווי ובתוצאות חברת פרטנר מאשר בתוצאות פעילות סמסונג", קבע המומחה שמונה מטעם בית המשפט רו"ח אריה עובדיה.

"אובדן ההתקשרות הבלעדית של החברה עם סמסונג עלולה להשפיע מהותית לרעה על עסקי החברה בתחום הטלפונים הסלולארים. עמידת החברה ביעדי תזרים המזומנים החזוי של מפעילות סמסונג וכן מאחזקתה ומימוש אחזקתה בפרטנר כפי שהציגה לאורך חיי איגרות החוב במסגרת מתווה ההסדר המוצע הינה חיונית להתממשות ההסדר המוצע. לקיומם של שינויים לרעה ביעדי תזרים המזומנים החזוי של החברה יכולה להיות השפעה על מסקנות חוות דעתי " הסביר המומחה.

אייל טואג

אנליסט אישי  בזק

מוגש בחסות המפרסם

עובדיה מסביר כי "מתווה הסדר זה, מציע פירעון מלא ללא תספורת של החוב שבהסדר. תמורת דחיית מועדי הפירעון, ניתנים תמורות נוספות בדרך של הגדלת שיעורי הריבית והענקת אופציות למניות החברה למחזיקי אגרות החוב וכן מתן בטחוחות. בנוסף כולל ההסדר המוצע, תרומה של בעלי השליטה בחברה בדרך של ויתור על חוב ועל שכר ואינו מציע התחייבות לוויתור או היעדר תביעות כנגד הבעלים ושאר נושאי המשרה, כפי שעולה בימים אלה במסגרת חלק מהסדרי החוב".

באותה נשימה מזהיר המומחה כי ככל שהיכולת לכוון את פעילותה של סאני תועבר למי שאינו בעל השליטה הנוכחי בה כגון מחזיקי אגרות החוב, (שכן גם סאני מתנדנדת בין פירוק להסדר ש.א.) אז עלולה להיות לכך השפעה על ההסדר.

"ככל שסאני ובן דב לא יהיו בעלי השליטה בחברה, עלולה להיות מופעלת עילה לביטול הסכם ההפצה, עם חברת סמסונג הקוראנית. לכן כל עוד לא התבררה אי הוודאות הנובעת מהחשיפה לאובדן שליטה בחברה, קיום השליטה בחברה על ידי בן דב וסאני מהווה תאני הכרחי לחוות דעתי", מדגיש המומחה.

נזכיר כי מרבית מחזיקי אגרות החוב של סאני כגון לפידות של יעקוב לוקסנבורג, להבה, ואי.בי.אי הינם גם מחזיקי באגרות החוב של סקיילקס.

ההסדר המתוקן נועד לשלוח את סיילקס לדרך חדשה באמצעות כך שהוא מסיר את האיום של דרישה לפירעון מיידי של חוב בסך 178 מיליון שקל בספטמבר 2014 על ידי מחזיקי אגרות החוב מסדרה 1 של החברה.

באמצעות ההסדר תוכל החברה לקבוע תזרים מזומנים מאוזן לשנתיים הקרובות. תזרים שיאפשר לה קביעת מסגרת אשראי מסודרת מול הבנק המסחרי המלווה - בנק מזרחי - עבור פעילות סמסונג מסגרת שעומדת כעת על 450 מיליון שקל. ההסדר יאפשר לחברה להוריד את הערת "עסק החי" המתנוססת בדו"חותיה.

על פי ההסדר סדרה 1 תאפשר לחברה לדחות 80% מהתשלום עבורה לתקופה של שלוש שנים, תוך קבלת בטחונות נוספים התאמות של שיעורי הריבית על אגרות החוב וקבלת אופציות למניות של סקיילקס.

סקיילקס התחייבה בהסדר המתוקן כי לא תשלים את גיוס הנוסף של 65 מיליון שקל במסגרת סדרה י החדשה. זאת בשל מסקנת המומחה כי גיוס כזה יקר לחברה הן במנוחי עלויות מימון והן ברמת הבטוחות שהחברה נדרשת להם בהשווה לפתרונות אחרים.

תרומת הבעלים של בן דב להסדר הינה ויתור על חוב של 13 מיליון שקל בו הוא מחזיק כיום בתמורה להמרתו למניות לפי מחיר מניה של 3.6 שקל. במקום משכורת של 1.8 מיליון שקל בשנה אותה דרש בהסדר הראשוני, בן דב יקבל מיליון מניות עבור ניהול הפעילות של תחום הטלפונים והאיבזרים הסלולאריים.

המניות של בן דב יהיו חסומות לשנתיים כאשר רבע מכמות המניות תשתחרר מדי חצי שנה. בו בעת הוסכם כי בן דב יוכל להמשיך לכהן כיו"ר סקיילקס וסאני וכדירקטור בחברת פרטנר ויהיה זכאי לשכר דירקטורים רגיל.

בניגוד לחוות הדעת של רואי החשבון EY כי חתימת הסכם אי התחרות של בן דב שווה 23 מיליון שקל לדעת המומחה אין לשקף לה כל ערך כלכלי נפרד שכן " מחויבותו של בן דב לשירות החוב במסגרת המתווה' כאשר פעילות סמסונג הינה חלק משמעותי בתזרים העתידי של החברה הינה בסיס לכל הסדר כזה לרבות מחויבותו לאי תחרות".

עובדיה לא בדק את האופציה למכור את סקיילקס לבעל שליטה אחר בשל החשש כי שינוי זהות בעל השליטה עלול לפגוע בתוקפו של הסכם ההפצה של החברה עם סמסונג. "מדובר בהסכם שהינו אחד מגורמי ההצלחה הקריטיים של החברה עובדה אשר יכולה להשפיע מהותית לרעה על עסקי החברה בתחום הטלפונים והאביזרים הסלולארים".תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#