קרן סינית-ישראלית תשקיע עד 300 מיליון דולר בחברות ישראליות

הקרן מבוססת על שיתוף פעולה בין קטליסט הישראלית (Catalyst), המפעילה כבר היום קרנות הון סיכון של 200 מיליון דולר, ותאגיד אבר-ברייט הסיני (Everbright) ■ הקרן תשקיע אך ורק בחברות שמתכוונות להתרחב לשוק הסיני ושמייצרות מוצרים עם פוטנציאל מסחרי בסין

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

כבר לפני מספר שנים גילו בסין את הפוטנציאל העצום הקיים בשיתוף הפעולה בין חברות ישראליות לבין חברות סיניות. שיתוף הפעולה נשען על הידע שנצבר בישראל במשך השנים וניצולו לחדירה לשוק הגדול ביותר בעולם. על רקע זאת למשל, נולד שיתוף הפעולה בין חברת מכתשים-אגן לבין חברת כימצ'יינה הסינית או בין חברות השבבים הישראליות סיוה, DSPG ועוד לבין חברות סיניות.

ככל הנראה, שיתוף הפעולה במתכונת הנוכחית עשוי לגדול בצורה דרמטית בשנים הבאות. קרן חדשה של קטליסט הישראלית (Catalyst), המפעילה כבר היום מספר קרנות הון סיכון, ואבר-ברייט הסינית (Everbright), מקימות בימים אלה קרן חדשה, שמתכוונת להשקיע בשנים הקרובות כ-300-200 מיליון דולר בחברות בישראל.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

מסודר: נפתלי בנט ירוויח מיליוני דולרים ממכירת סולוטו

אחרי שחצי מיליארד שקל של הציבור נמחקו - גבי אשכנזי התפטר משמן

קוקרמן ומנהלי אבר-ברייט

ההשקעה של הקרן תתמקד אך ורק בחברות ישראליות שהאסטרטגיה שלהן כוללת התרחבות לשוק הסיני ושמייצרות מוצרים או פתרונות עסקיים בעלי פוטנציאל מסחרי בסין. המגזרים שהקרן תתמקד יכללו בין היתר אגרו-טק, אנרגיה, תעשיות, בריאות, מים ותקשורת. הקרן, שתנוהל באמצעות חברת משותפת, תחל את דרכה עם הון ראשוני של 75 מיליון דולר, שהועמד על ידי אבר-ברייט.

אדוארד קוקרמן, יו"ר קטליסט ובעלי בית ההשקעות קוקרמן ציין כי היוזמה מלמדת על חשיבותה של ישראל כמקור חדשנות. "למרות שישראל היא מדינה קטנה, יש לה ריכוז גדול של תעוזה טכנולוגית במגוון תחומים. סין היא שוק טבעי עם ביקוש עצום לכל מה שיש לישראל להציע. קיימות כיום הזדמנויות מרתקות בשוק הפרטי בישראל. הקרן החדשה תשים יד על הזדמנויות השקעה אטרקטיביות".

קטליסט, כחלק מבית ההשקעות קוקרמן, מנהלת כיום שלוש קרנות הון סיכון (קרנות המשקיעות בחברות היי-טק) עם נכסים בשווי של 200 מיליון דולר. השותפים המנהלים של קטליסט כוללים את אדוארד קוקרמן, אלן דובקין , בועז הראל ודורותי מושביץ'. בין החברות הישראליות המוחזקות בפורטפוליו של קוקרמן ניתן למצוא את קומטאץ', דורי מדיה וארמוני.

קבוצת אבר-ברייט נמצאת בבעלותה של ממשלת סין, והיא אחד מהתאגידים הפיננסיים הגדולים ביותר במדינה. בבעלות החברה קרנות השקעה בהונג קונג ובסין, בהן 12 קרנות הון פרטיות ושלוש קרנות משניות, בשווי כולל של 3.8 מיליארד דולר. אבר-ברייט היא גם בעלת המניות הגדולה של אבר-ברייט ניירות ערך ושל בנק אבר-ברייט בסין.

צ'ן ואנג, מנכ"ל אבר-ברייט מסר באמצעות קטליסט כי הפוטנציאל העסקי של שיתוף הפעולה גבוה מאוד. "סין היא אחד השווקים הגדולים והמגוונים ביותר בעולם. אני בטוח שנוכל לקשר חדשנות ישראלית לפוטנציאל השוק הגדול בסין ולייצר ערך למשקיעים. סין היא שוק ששום חברה עם אסטרטגיה גלובלית רצינית לא יכולה להתעלם ממנו", אמר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker