המשפחות לבנת ומנור יוסיפו 15 מיליון ש' בשביל להיפטר מהתביעה נגד אי.די.בי

עו"ד אופיר נאור: "צריך להעריך את המאמצים של משפחת לבנת ומנור שלא בחרו באסטרטגיה של גרירת רגלים בהליך משפטי ארוך של 15 שנה "

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

משפחות לבנת ומנור החליטו שהן משאירות את נוחי דנקנר, בעל השליטה בקבוצת אי.די.בי , להתמודד לבד עם תביעה נגזרת על סך של 1.8 מיליארד שקל. במהלך הדיון שנערך היום בבית המשפט בנוגע לפשרה בתביעת הדיווידנדים הסכימו המשפחות לאחר הלחץ מצד השופטת רות רונן להוסיף יחדיו סכום של 15 מיליון שקל להסכם הפשרה שנחתם ביולי והכל במטרה להותיר את עלילות אי.די.בי מאחוריהם. התוספת היתה בהתאם לקביעה של המומחה מטעם בית המשפט איל גבאי אשר העריך בחוות דעתו את התביעות נגד בעלי השליטה בחברה בסכום של כ-200 מיליון שקל.

הפשרה הראשונית אליה הגיעו המשפחות מול התובעים הייצוגיים, אשר טענו כי אי.די.בי חילקה שלא דיווידנדים מרווחים רעיוניים הייתה כי המשפחות יחזירו לקופת אידיבי אחזקות 40 מיליון שקל, וכן מניות בשווי 50 מיליון שקל.

במסגרת התביעה הנגזרת על סך 1.8 מיליארד שקל, שהוגשה על ידי אוהד דיין ואהוד שיף המיוצגים על ידי עוה"ד אופיר נאור ורנן גרשט, נטען כי הדיווידנדים חולקו שלא כדין מתוך רווחים חשבונאיים.

משפחות לבנת ומנור, שחלקם בדיווידנדים היה 488.6 מיליון שקל, החליטו שהם מעדיפים להחזיר חלק מהסכום וכן לוותר על מניות ואופציות בחברה, שיועברו לידיו של עו"ד אופיר נאור כנאמן עד שפסק הדין יהפוך להיות חלוט. למעשה, מדובר בפירוק השותפות ההיסטורית בין משפחות לבנת ומנור לבין דנקנר. כמו כן, זהו תקדים בדין הישראלי בו בעל מניות מחזיר כסף בגין חלוקת דיווידנדים אסורה.

משפחת לבנתצילום: אייל טואג

בהחלטה זאת מונעות משפחות לבנת ומנור מנושים אחרים לתבוע אותן בעתיד בגין אותה עילת תביעה. בהסכם הפשרה המתוקן סוכם כי כ-40 מיליון שקל יועברו לידי נאור תוך 7 ימים.

850 אלף מניות אותן רכשו לבנת ומנור ב-2012 תמורת 33.6 מיליון שקל יועברו לידי נאור לנאמנות לטובת החברה, שתוכל למכור שוב את המניות בשוק כאשר היה והמניות ימכרו בפחות מ-15 מיליון שקל כל אחת מהמשפחות תוסיף כ-7.5 מיליון שקל . עוד נקבע כי אם משפחות לבנת ומנור ימכרו בשוק את יתרת מניות אי.די.בי שבידיהן (22%), החברה תקבל 25% מסכום המכירה.

עתה יאלצו הצדדים להקשיב למוצא פיו של בית המשפט ולראות האם הוא מאשר את הסכם הפשרה המתוקן. על רקע ההישג מסר עו"ד אופיר נאור כי "צריך להעריך את המאמצים של משפחת לבנת ומנור שלא בחרו באסטרטגיה של גרירת רגלים בהליך משפטי ארוך של 15 שנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker