אספן מתרחבת בתחום האנרגיה הסולארית: רוכשת את ברימאג בכ-130 מיליון שקל

ברימאג מפעילה 150 תחנות אנרגיה סולארית ברחבי הארץ עם הספק כולל של כ-7.8 מגה-וואט; המתקנים שבבעלות ברימאג מניבים הכנסות שנתיות של כ-22 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אספן גרופ שבשליטת רוני צארום, ממשיכה להרחיב את פעילותה בתחום האנרגיה הסולארית. אספן, המנוהלת על ידי אילן גיפמן, דיווחה היום כי התקשרה במכתב כוונות לרכישת 100% ממניות חברת ברימאג השקעות אנרגיה, המחזיקה ב-150 מערכות סולאריות, תמורת כ-130 מיליון שקל.

ההספק הכולל של המתקנים שבידי ברימאג הינו כ-7.8 מגה-וואט, והם מותקנים על גבי מבנים מוניציפאליים ב-12 רשויות מקומיות בישראל. לדברי אספן, עם השלמת העסקה, היא תהפוך לאחד השחקנים המרכזיים בישראל בתחום האנרגיה הסולארית למתקנים קטנים ותחזיק ביותר מ-250 מתקנים סולאריים בישראל ובזכויות בחווה סולארית בת 1 מגה-וואט באיטליה.

ברימאג תעמיד לאספן גרופ מימון מצטבר בהיקף של כ-67 מיליון שקל ואת יתרת העסקה תממן אספן ממקורותיה העצמאיים. ההכנסה השנתית הצפויה מהמתקנים היא כ-22 מיליון שקל. החברה צופה, כי המתקנים יניבו לה רווח תפעולי תזרימי (NOI) של כ-16 מיליון שקל מדי שנה, בשלוש שנים הקרובות. השלמת העסקה צפויה עד סוף דצמבר 2013.

גיא פרג, יו"ר הדירקטוריון, ואילן גיפמן, מנכ"ל אספן גרופ, אמרו היום כי "עם השלמת רכישת מילגם סולאר וברימאג השקעות אנרגיה תהפוך אספן גרופ לשחקן משמעותי בישראל בתחום האנרגיה הסולרית למתקנים קטנים עם הכנסות צפויות של כ-35 מיליון שקל בשנה, אי לכך תנוהל הפעילות בחברת בת עצמאית, אספן סולאר. תחום האנרגיה הסולארית הינו אחד התחומים הנהנים משיעורי צמיחה גבוהים במיוחד, ונמנה עם מנועי הצמיחה של אספן.

אילן גיפמן, מנכ"ל אספן גרופ

הענף הסולארי מתאפיין בתזרימי מזומנים יציבים לטווח ארוך ובהשקעה המניבה תשואות גבוהות יחסית. לאחר השלמת העסקה, תיווצר באספן פעילות משמעותית בתחום הסולארי הודות לעובדה, שאספן תחזיק מעל 250 מתקנים סולאריים בישראל בהספק כולל של כ-12.5 מגה-וואט וכן מתקן קרקעי באיטליה בהספק של 1 מגה-וואט נוספים".

בתחילת החודש דיווחה אספן גרופ , כי חתמה על הסכם לרכישת 100% ממניות חברת מילגם סולאר המחזיקה ב-92 מערכות סולאריות תמורת כ-55.4 מיליון שקל. ההספק הכולל של המתקנים שבידי מילגם סולאר הינו כ-4,300 קילו-וואט, והם מותקנים על גבי מבנים מוניציפליים ב-15 רשויות מקומיות בישראל.

אספן גרופ סיימה את המחצית הראשונה של שנת 2013 עם עלייה בהכנסות לכ-61 מיליון שקל ועם רווח נקי של כ-38 מיליון שקל. אספן גרופ פועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל ובחו"ל, בעיקר בגרמניה, שווייץ והולנד. היא הרחיבה משמעותית את תיק הנכסים שלה בשנים האחרונות ונכון לסוף חודש יוני 2013 היא מחזיקה בנדל"ן להשקעה בהיקף של כ-1.26 מיליארד שקל. החברה מחזיקה שטחים מניבים בהיקף כולל של כ-315 אלף מ"ר, המושכרים לכ-300 שוכרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker