החברה לישראל תקים תחנת כח תרמו סולרית במונגוליה ב-340 מ' ד'

החברה מעריכה שהקמת פרויקט התגבור עשויה להתחיל ב-2015 במקביל להקמת תחנת כוח פחמית

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הליופוקוס שבשליטת IC Green מקבוצת החברה לישראל וחברת Sanhua הסינית חתמו על הסכם הבנות עם חברת Taiqing ליישום פרוייקט תרמו סולרי. הפרויקט ישמש כתגבור לתחנות כח פחמיות במונגוליה התיכונה שבסין. פרוייקט התגבור הוא בהספק של 200 מגהווט והיקפו לכשיוקם מוערך ב-340 מיליון דולר.

החברה לישראל מעריכה שהקמת פרויקט התגבור עשויה להתחיל ב-2015 במקביל להקמת תחנת כוח פחמית על ידי חברת Taiqing בהספק של 600 מגהווט, שנמצאת בשלבי תכנון. ההסכם הנוכחי הוא השני בין הליופוקוס לבין Taiqing שמפתחת פרויקט ענק של עיר סולרית במונגוליה התיכונה.

בעקבות חנוכת המערכת הראשונה של הליופוקוס לתגבור סולרי של תחנות הכוח הקיימות של טייקינג שנחנך בפארק תעשיות רותם ב 2012. טכנולוגית הליופוקוס מבוססת על מרכזים אופטיים גדולים שעוסקים אחרי תנועת השמש ומחממים אוויר רגיל לטמפרטורה גבוהה עבור טורבינות קיטוריות בתחנות כוח.

מנכ"ל החברה לישראל, ניר גלעדצילום: אייל טואג

הטכנולוגיה שמקורה במכון וייצמן מייצרת חשמל מאנרגית השמש על בסיס מערכת משולבת של צלחת רפלקטיבית מתנייעת בשני צירים למעקב אופטימלי אחרי קרני השמש וקולטן שקולט את אנרגיית החום ומחמם אוויר לטמפרטורה בטווח של עד 900 מעלות, כך שבאמצעות האוויר החם שנוצר ניתן להניע טורבינה שאחראית לייצור חשמל.

הליופוקוס שנוסדה ב 2007 היא חברת האנרגיה התרמו סולרית הישראלית הראשונה שפועלת בסין על בסיס הסכמי שיתוף פעולה מסחריים. IC Green השקיעה עד כה 26 מיליון דולר בחברת הליופוקוס שיתרת מניותיה נמצאות בידי חברת Sanhua הסינית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker