העליות בת"א התמתנו לקראת סיום המסחר; ת"א 25 טיפס ב-0.3% - שוק ההון - TheMarker
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

העליות בת"א התמתנו לקראת סיום המסחר; ת"א 25 טיפס ב-0.3%

ת"א 100 עלה ב-0.3%; אלוט תקשרות הובילה את העליות בת"א 100 עם זינוק של 8.3%; קמהדע השילה 5.25% מערכה בעקבות פרסום הדו"חות

2תגובות

המסחר בבורסה של תל אביב נחתם בעליות שערים שהתמתנו לקראת הסיום. המשקיעים נושאים את עייניהם לישיבת הבנק הפדרלי שצפוייה להיפתח, כמו כך המסחר התנהל היום בצל ההחלטה מאמש של בנק שיראל להותיר את הרביבת במשק לחודש נובמבר בגובהה של 1%. מחזור המסחר עמד על

בתום המסחר, מדד ת"א 25 עלה ב-0.35%, ומדד ת"א 100 הוסיף  0.3% לערכו. מדד ת"א בנקים עלה ב-1.2% בהובלת מניית בנק דיסקונט שטיפסה ב-2.7%  ומדד נדל"ן 15 עלה ב-0.4%. 

בזגרת המניות בלטה לחיוב מניית אלוט תקשרות שהובילה את העליות בת"א 100 עם זינוק של 8.3% בעקבות פרסום תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי, אפריקה של לב לבייב התחזקה ב-4.8%, וקומפיוג'ן הדואלית טיפסה ב-3.7% גם היא על רקע התוצאות הכספיות שפרסמה לפני פתיחת המסחר בוול סטירט.

לשלילה בלטו קמהדע שהשילה 5.25% מערכה בעקבות פרסום הדו"חות המאכזבים, מליסרון נחלשה ב-3%, כלכלית ירושלים איבדה 2.55% וחלל תקשורת השילה 2.5% מערכה.

אנליסט אישי  בזק

מוגש בחסות המפרסם

מחוץ לת"א 100 בלטו אינטק פארמה שקרסה ב-9.3%,נתנאל גרופ שהוסיפה 7.35% לערכה ושפע ימים שנחלשה ב-9.2%.

בשוק הסולידי נרשמה מגמה מעורבת, מדדי התל בונד 20 ו-60 התחזקו ב-0.04% ו-0.01% בהתאמה, מדד התל בונד 40 רשם ירידה של 0.02%. בגזרת אגרות החוב הממשלתיות נרשמה ירידה של 0.1% בצמודים ל-10 שנים וירידה של 0.17% לשקליות לאותה תקופת זמן.

"קשה להצדיק רמת ריבית של 1% בתנאים הכלכליים הקיימים במשק. אנחנו מתקשים להסביר ריבית של 1% בישראל כששיעור האבטלה נושק לרמה של 6.1% (תעלה ככל הנראה בחודשים הקרובים) ואבטלה נמוכה עוד יותר בקרב אוכלוסיית העבודה העיקרית – בני 24-65".כך אומר היום הכלכלן הראשי של אקסלנס, יניב חברון. בסקירה בעקבות פרסום החלטת הריבית אתמול מציינים חברון ואהוליהב לוי ממחלקת המחקר והאסטרטגיה של אקסלנס. "שינוי תחילת העלאת הריבית בישראל תגיע ככל הנראה רק לאחר צמצום הרכישות של הבנק המרכזי בארה"ב בנק ישראל לא ישנה את הטון לפני שינוי מדיניות בארה"ב –צמצום רכישות של הבנק המרכזי שם יוביל ככל הנראה להתחזקות הדולר בעולם, לרבות התחזקות מול השקל, ויאפשר מרווח תמרון עבור בנק ישראל. בנוסף, תחילת צמצום הרכישות בארה"ב יהיה איתות מובהק לכך שהגיע הזמן לעצור את ניפוח הבועות, הן הריאליות והן הפיננסיות. בנקודה זו נראה כי גם בנק ישראל לא יוכל להמשיך ולהתחבא מאחורי המגבלות שהטיל על אשראי לדיור כגורם ממתן ויפעל ביתר אגרסיביות לעצירת התנפחות שוק הנדל"ן המקומי, ע"י העלאת ריבית כמובן.
 

מקרו

בהסתכלות ארוכת טווח סובל המשק הישראלי משיעור נמוך של עליית הפריון (תוצר לשעת עבודה). העובד הישראלי הממוצע מייצר בשעת עבודה נתונה תפוקה נמוכה יותר משל מקבילו ברוב מדינות ה-OECD". כך אמרה הבוקר הנגידה המיועדת של בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג, בהופעה הציבורית הראשונה שלה מאז אושר מינויה, ביום ראשון האחרון בממשלה.

לדברי פלוג, "העלייה בפריון, לא רק שאינה סוגרת את הפער מול המדינות המפותחות, אלא שהפער אף הולך וגדל ולמשל, היחס בין התוצר לשעת עבודה בישראל לזה שבארה"ב הולך וקטן לאורך השנים. בדו"ח בנק ישראל לשנת 2012 ניתחה חטיבת המחקר של הבנק את התופעה וציינה מספר סיבות לפריון הנמוך. סיבה עיקרית אחת היא שיעור ההשקעה הנמוך, שמביא לכך שמלאי ההון היצרני העומד לרשות העובד הישראלי נמוך יחסית לזה שעומד לרשות העובד במדינות ה-OECD. סוגיה נוספת הנה החסמים הבירוקרטיים, או באופן רחב יותר הסביבה העסקית אשר מהווים חסם בפני התפתחות מואצת של המגזר העסקי".

מעבר לים

חברי ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) יחלו היום את ישיבתם בת היומיים שבה הם עשויים לדון במועד צמצום ההרחבה הכמותית בארה"ב. עם זאת, כלכלנים צופים כי הבנק המרכזי של ארה"ב ישוב וידחה את החלטתו להתחיל בצמצום רכישות האג"ח החודשיות בסך 85 מיליארד דולר, ויתחיל בכך רק בחודש מארס 2014.

מניות במרכז

החברה לישראל שבשליטת עידן עופר (52%) בוחנת את מימוש החזקתה ביצרנית החשמל הפרואנית Edegel. החברה לישראל מחזיקה במישרין ובעקיפין ב-21.1% ממניותיה של Edegel, שנסחרת בבורסה של לימה בשווי של 2.04 מיליארד דולר, כך ששווי ההחזקה הוא 430 מיליון דולר. החברה לישראל שכרה לצורך המימוש את הבנקים סיטי וקרדיט סוויס.

מרבית החזקתה של החברה לישראל הוא באמצעות חברת Generadnes, בעלת השליטה באדחל (54%). בעלת השליטה ב-Generadnes היא חברת Endesa , כך שיש סבירות גבוהה שמימוש ההחזקה באדחל ייעשה על ידי מכירת החזקתה של החברה לישראל ב-Generadnes לאנדסה.

אלוט תקשורת הדואלית, דיווחה הבוקר על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2013, שעמדו בסימן התאוששות ומעבר מהפסד לרווח לעומת הרבעון הקודם, אך עדיין רחוק מההישגים שנרשמו ברבעון המקביל ב-2012. המשקיעים שהיו אופטימיים העלו את מניית החברה ב-4% לאחר הפרסום, אך כעת היא נסחרת בעלייה קלה של 0.8% בלבד.

ההכנסות של ספקית הפתרונות החכמים לאופטימיזציה עבור מפעילי תקשורת קווית וסלולרית הסתכמו ברבעון השלישי של 2013 ב-24.1 מיליון דולר, ירידה של 14% לעומת הכנסות של 28 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2012 ונמוך מתחזית האנליסטים שעמדה על הכנסות של 25.8 מיליון דולר. לעומת הרבעון הקודם (שני של 2013) שבו רשמה אלוט הכנסה של 21.5 מיליון דולר, נרשמה עלייה של 12%.

צרנית האופנה דלתא גליל ממשיכה במסע הרכישות. לאחר שרכשה את שיסר הגרמנית ב-68 מיליון יורו והתמודדה על רכישת מותג העל האיטלקי לה-פרלה תמורת כ-60 מיליון יורו, דלתא משלימה עסקה מקומית - בקנה מידה קטן בהרבה. דלתא תרכוש את לודג'יה רוטקס, המחזיקה ברשת ההלבשה התחתונה הישראלית FIX, בתמורה לכ-7.5 מיליון שקל.

לודג'יה רוטקס היא חברה בת של רוטקס, שמייצרת הלבשה תחתונה וגרביים בעיקר לשוק האירופי ולארצות הברית. רוטקס הנפיקה בעבר סדרת אג"ח (21.6 מיליון שקל) ולכן היא תאגיד מדווח. גם החברה האם שלה, ארגמן, היא חברה ציבורית, שנמצאת בבעלות המשפחות סובל (27%) ורוטלוי (14.5%) - השותפה בחברת חיפושי הגז והנפט רציו.

קפיצת מדרגה לקבוצת חג'ג': לאחר כשנתיים בלבד כחברה ציבורית, זכתה לדירוג השקעה BBB+ מחברת מעלות, בתחזית יציבה. על פי מעלות, "לקבוצת חג'ג' מודל עסקי ייחודי, המקטין את החשיפה להשקעות הוניות גבוהות, בהשוואה לחברות יזמיות אחרות. יו"ר קבוצת חג'ג', צחי חג'ג': "הדירוג מבטא את האמון בחברה וביכולותיה על בסיס הפרוייקטים הקיימים בחברה והפונטציאל העתידי"מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבהתגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#