חברת MNS העלתה את הערכת השווי לאי.די.בי פיתוח בכ-18%

חברת הייעוץ MNS מעריכים כעת את שוויה של אי.די.בי פיתוח ב-1,100-870 מיליון שקל ■ בהערכת השווי הקודמת מיוני השנה הם העריכו את שוויה ב-944-700 מיליון שקל ■ הסיבה לשינוי: עליית השווי שחלה בחברות המוחזקות העיקריות בקבוצה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים10

המומחה של אי.די.בי מטעם בית המשפט, איל גבאי, אמור לפרסם הערכת שווי מתוקנת לאידיבי פיתוח. הערכה זו נדרשה עקב העלייה בשווי השוק של חלק מהחזקותיה הציבוריות של אי.די.בי. את הערכת השווי החדשה  הכינה חברת המחקר והייעוץ MNS.

הערכת השווי החדשה מעניקה לאי.די.בי פיתוח שווי של 870 מיליון - 1.1 מיליארד שקל, לעומת ההערכה הקודמת מיוני שבה הוערכה החברה בשווי של 944-700 מיליון שקל. הממוצע של הערכת השווי חדשה (975 מיליון שקל) גבוה בכ-18% מממוצע השווי בהערכה הקודמת (825 מיליון שקל).

כתבות נוספות באתר TheMarker:

נוחי דנקנר ומנכ"ל אי.די.בי חיים גבריאלי בבית המשפטצילום: טל שחר

עליית השווי נבעה מעליית שווי החברות המוחזקות של החברה. שוויין של כלל ביטוח, סלקום ומכתשים אגן (שמוחזקת על ידי כור) הועלה בכ-100 מיליון שקל כל אחת. שווייה של שופרסל הועלה בכ-150 מיליון שקל. גם העלייה במניית קרדיט סוויס שמחזיקה כור תרמה לעליית השווי של אידיבי פיתוח.

העלייה מחזקת את כוח המיקוח של בעלי האג"ח של אי.די.בי אחזקות לקראת קביעת הסדר החוב בחברה. רוב בעלי האג"ח תומכים בהעברת השליטה באידיבי פיתוח לידיהם. לאידיבי אחזקות יש חוב של כ-2.1 מיליארד שקל לבעלי אג"ח ולבנקים (לאומי וקרדיט סוויס), ואין ביכולתה לפרוע אותו. החברה אינה משלמת חובות מזה כשנה והנכס היחיד שלה הוא 100% ממניות אי.די.בי פיתוח.

ביום ראשון הקרוב עתיד בית המשפט המחוזי בתל אביב לקבל את ההצעות להסדר חוב באידיבי אחזקות ופיתוח. היום אמורה להתקיים גם אסיפת בעלי אג"ח של אי.די.בי אחזקות לצורך מתן עדכונים מצד נאמני האג"ח. אחד האנשים שמבקשים להשתלט על אי.די.בי הוא איש העסקים מארגנטינה אדוארדו אלשטיין. אלשטיין תיקן באחרונה את הצעתו לבעלי האג"ח והשאיר אותה פתוחה למימוש מצדו עד פברואר 2014.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker