אבוג'ן עולה ב-5% בעקבות הארכת והרחבת שיתוף הפעולה עם מונסנטו

על פי ההסכם המעודכן הוארכה תקופת שיתוף הפעולה בשנתיים נוספות עד לאוגוסט 2016

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת אבוג'ן מסירה את אחד מגורמי האי ודאות המשמעותיים ומקלה על הנפקתה בוול סטריט. אבוג'ן, שמפתחת תוכנות לזיהוי גנים לצורך השבחת גידולים חקלאיים, חתמה על הסכם שיאריך וירחיב את הסכם לשיתוף פעולה עם ענקית הזרעים וחומרי ההדברה חברת מונסנטו האמריקאית. מניית אבוג'ן עולה כעת במסחר בתל אביב ב-5%.

ההסכם בין אבוג'ן למונסנטו, שסיפקה 70% מהכנסותיה של אבוג'ן ב-2012, עמד לפקוע באוגוסט 2014. על פי ההסכם המעודכן הוארכה תקופת שיתוף הפעולה בשנתיים נוספות עד לאוגוסט 2016 בנוגע לזיהוי ופיתוח גנים על ידי אבוג'ן עבור מונסנטו בנוגע לשיפור היבול בגידולים: תירס, סויה כותנה וקנולה, עמידות של גידולים אלו לתנאי יובש מליחות חום וקור וניצול טוב יותר של דשנים ע"י 4 הגידולים.

עופר חביב, מנכ"ל אבוג'ן
עופר חביב, מנכ"ל אבוג'ןצילום: דודו בכר

נוסף לתחומי שיתוף הפעולה שהיו בהסכם המקורי תפתח אבוג'ן עבור מונסנטו גם גנים שישפרו את עמידות הגידול למחלה שנגרמת כתוצאה מפטריה מסוג פוזאריום שפוגעת בצמח התירס ונחשבת כגורם העיקרי למחלת Stalk Rot בתירס. פרויקט זה יימשך 5 שנים עד לאוגוסט 2018.

כחלק מההסכם בוטלה האופציה שקיבלה אבוג'ן על פי ההסכם המקורי לחייב את מונסנטו החל מפברואר 2014 ועד לסוף אוגוסט 2014 לרכוש ממנה מניות של החברה ב-12 מיליון דולר במחיר של 12 דולר למניה. מחיר זה גבוה ב-44% ממחירה הנוכחי של המניה.

אבוג'ן קיבלה במקום אופצית ה-Put שבוטלה אופצית Put חדשה לחייב את מונסנטו לרכוש ממנה מניות ב-12 מיליון דולר לפי מחיר השוק של המניה ב-30 ימי המסחר שקדמו למימוש האופציה, אך לא פחות מ-7 דולר למניה ולא יותר מ-17 דולר למניה.

תקופת המימוש של האופציה החדשה תחל בתוך 6 חודשים מהנפקתה של אבוג'ן בבורסה בארה"ב או בפברואר 2016, לפי המוקדם מבין השניים, ותסתיים 6 חודשים לאחר השלמת ההנפקה או ביולי 2016.

בתמורה לשינוי בתנאיה של האופציה יוגדלו התשלומים שתקבל אבוג'ן עבור עמידה באבני דרך והתמלוגים שתקבל החברה ממכירות הזרעים שיפותחו על בסיס הגנים שתעביר למונסנטו.

התשלומים ושיעורי התמלוגים המוגדלים יחולו הן על הגנים החדשים שתעביר אבוג'ן למונסנטו והן על הגנים שכבר הועברו לחברה האמריקאית ב-5 השנים האחרונות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker