המפקח על הבנקים פסל את מינויה של אתי לנגרמן לדירקטור בבנק לאומי

בבנק ישראל הבחינו רק עתה כי לנגרמן הצהירה כי אחותה מועסקת בבנק לאומי - עובדה היוצרת זיקה לבנק שאינה מאפשרת את מינויה ■ במקומה יתמנה משה דברת לקדנציה שלישית

סיון איזסקו
סיון איזסקו

המפקח על הבנקים דודו זקן פסל היום את מינויה של אתי לנגרמן לכהונת דירקטור בבנק לאומי לאחר שהאסיפה הכללית של בעלי המניות בבנק הצביעה בעד מינויה. הרקע לפסילתה הוא העובדה כי אחותה של לנגרמן מועסקת בבנק לאומי באופן היוצר זיקה אסורה בין לנגרמן לבין הבנק. לנגרמן אמנם ציינה זאת בטפסים שהגישה לוועדה הציבורית לבחירת דירקטורים, וטפסים אלו הועברו לבנק ישראל שאישר את מועמדותה לתפקיד, אך מסתבר כי בבנק ישראל לא הבחינו בסעיף זה בהצהרתה ולכן לא עצרו את התמודדותה קודם לכן.

משמעות פסילתה של לנגרמן היא כי במקום שעל חמשת המושבים בדירקטוריון יתמודדו 9 דירקטורים כפי שקבוע בחוק הבנקאות, הרי שבפועל התמודדו רק 8 מועמדים הכשירים לכהונה בבנק. במקומה של לנגרמן, צפוי להתמנות משה דברת, שזכה אחרי לנגרמן במרב הקולות מצד בעלי המניות.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

מה בונה גוגל באופן חשאי בסן פרנסיסקו?

"בעלי הדולפינריום הזניח את המתחם - ויקבל קרקע בשווי 500 מיליון שקל"

אתי לנגרמןצילום: ראובן קפוצ'ינסקי

אולם בניגוד ללנגרמן, שהינה מינוי חדש בדירקטוריון, משה דברת כיהן כבר שתי קדנציות בבנק ועתה ייכנס אל הקדנציה השלישית. דברת הוא דירקטור שזכה להערכה מצד בעלי המניות בשל מקצועיותו, אבל רבים מבעלי המניות וביניהן המדינה הדגישו את הצורך בשינוי בדירקטוריון הבנק, ועל כן תמכו במינויים של דמויות חדשות כמו לנגרמן שמביאה עמה גם ניסיון בנקאי (שימשה בתפקידה האחרון כמנכ"ל בנק דיסקונט למשכנתאות).

עם פסילתה של לנגרמן, הרי שארבעה מתוך חמשת הדירקטורים שימונו הם מהמועדון הסגור של חברי דירקטוריון בנק לאומי. שלושה הם דירקטורים מכהנים (דוד ברודט, יואב נרדי ומשה דברת) ואילו נורית סגל תמונה מחדש לאחר שכבר כיהנה בעבר כדירקטורית בבנק. המועמד החדש היחיד שנכנס עתה בפעם הראשונה לדירקטוריון לאומי הוא ח"כ לשעבר שי חרמש.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker