אלומיי עולה ב-9% ביום המסחר הראשון בת"א

שלמה נחמה היו"ר ומבעלי השליטה באלומיי קפיטל בעקבות הקמפיין האנונימי נגד יו"ר הרשות לני"ע שמואל האוזר: "האוזר, המשך בדרכך זו"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

אחרי שמנייתה רשמה זינוק של כ-80% מתחילת השנה בארה"ב, חברת האנרגיה הירוקה אלומיי קפיטל שבשליטת שלמה נחמה, לשעבר יו”ר בנק הפועלים, רן פרידריך וחמי רפאל, החלה היום להיסחר גם בבורסה בת"א תחת הסימול אלומ ובכך השלימה מהלך שעליו עמלה במשך חודשים ארוכים של רישום כפול ,שכן עד כה החברה נסחרה בבורסת NYSE MKT בארה"ב.

בהתאם לשווי שוק הנוכחי צפויה אלומיי להכנס בעדכון הקרוב למדד ת"א יתר 50. במהלך המסחר מניית אלומיי עלתה בכ-8% והיא נסחרת כעת לפי שווי שוק של כ-120 מיליון דולר.

במסגרת טקס פתיחת המסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב, שנערך היום, אמר נחמה, המשמש כיו"ר אלומיי קפיטל כי: "הבורסה הישראלית מהווה הזדמנות מצוינת עבור חברות. העובדה שבחרנו לרשום למסחר את אלומיי בתל אביב מבטאת יותר מכל את האמון שלנו בבורסה הישראלית ובכלכלה הישראלית".

נחמה התייחס למתקפה האנונימית שמתרחשת בימים אלה נגד יו"ר הרשות לניירות ערך שמואל האוזר ואמר: "אינני שותף להתלהמות הכללית על מצבה של הבורסה הישראלית ויותר מכך אני דוחה מכל וכל את טענותיהם של גורמים אנונימיים המבקשים לפגוע בלגיטימיות של הרשות ושל העומד בראשה תוך גרירת הבורסה הישראלית לעניין. מדובר בניסיון מסוכן להחליש את הרגולטור שאחראי על אחד מהמכשירים הרגישים בכלכלה הישראלית. אני מאמין שלתחושתי זו שותף כלל המגזר העסקי בישראל ואני מנצל הזדמנות זו לומר להאוזר - המשך בדרכך זו".

שלמה נחמהצילום: אלי דסה

אלומיי תמשיך להיות כפופה לכללים ולתקנות של ה-MKT NYSE וה-U.S. Securities and Exchange Commission (רשות לנירות ערך אמריקאיים). באמצעות תיקון לחוק ניירות ערך, התשכ"ח - 1968, שנכנס לתוקף באוקטובר 2000, חברות הרשומות למסחר בארה"ב רשאיות להירשם למסחר גם בבורסה לניירות ערך בתל אביב, ללא דרישות רגולטוריות נוספות. הבורסה לניירות ערך בתל אביב מקושרת ישירות לשווקים בארה"ב באמצעות קישור ל-DTC, חברת בת של ה-Depository Trust & Clearing Corporation, המאפשרת מסחר בניירות ערך הרשומים ברישום כפול.

אלומיי, שהחלה את דרכה כשלד הבורסאי של חברת נור מקרופרינטרס, פועלת בתחום האנרגיה. החברה מחזיקה ב–13 פרויקטים פוטו־וולטאיים לייצור חשמל באיטליה בהספק כולל של 22.8 מגה־וואט. פרויקטים אלה מייצרים רווח תפעולי תזרימי ‏(Ebitda‏) של 13.5 מיליון דולר לשנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker