רשת בתי חולים אמריקאית תבצע הערכת היתכנות למוצר הדגל של איתמר מדיקל

החברה הישראלית תאפשר לרשת בתי החולים הגדולה בניו יורק להשתמש במכשיר רפואי המאבחן בעיות שינה ■ אולם הרשת האמריקאית אינה מתחייבת לרכוש את המכשירים מאיתמר בתום תקופת ההערכה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת איתמר מדיקל שמפתחת מכשור רפואי לאבחון הפרעות שינה ובעיות לב חתמה בסוף השבוע על הסכם עם רשת בתי החולים האמריקאית North Shore Long Island Jewish Health Systems. על פי ההסכם, תבצע הרשת האמריקאית הערכת היתכנות (Evaluation) של מכשירי EndoPAT2000, שפיתחה איתמר לתקופה של שישה חודשים.

מכשיר זה משמש לבדיקה של שכבת האנדותל, שהיא רקמת הציפוי הפנימית של כלי הדם. תפקוד לקוי של שכבה זו מהווה אינדיקציה להתפתחות טרשת עורקים ומאפשר זיהוי מוקדם של מחלות לב.

המכשיר של איתמר הוא המוצר הראשון והיחיד שמסוגל לאבחן אי תפקוד של שכבת האנדותל באמצעים לא פולשניים, ומספק חלופה זולה לבדיקת אולטרסאונד יקרה. ההסכם בין איתמר ל North Shore קובע כי איתמר תעמיד לרשות הרשת האמריקאית ללא תמורה מכשירי EndoPAT2000 שימוקמו ב-11 מרכזים רפואיים של הרשת ברחבי ניו יורק. הרשת תציע ללקוחותיה להשתמש במכשיר במהלך תקופת הערכת ההיתכנות.

הרשת האמריקאית אינה מתחייבת לרכוש את המכשירים מאיתמר בתום תקופת ההערכה, אולם אם תעשה זאת היא תספק לחברה הישראלית גישה לספק שירותי הבריאות הגדול ביותר במדינת ניו יורק ולאחד מספקי שירותי הבריאות הגדולים בארה"ב.

הרשת כוללת 16 בתי חולים, שלושה מרכזי טיפול ארוך טווח, מרכז מחקר ושירותים מובילים בתחום הרפואה הביתית, הוספיס ושירותי אמבולנס. היא כוללת גם 400 מרפאות חוץ וקליניקות רופאים ומעסיקה 46 אלף עובדים ו-9,440 רופאים. הכנסותיה של North Shore מסתכמות ב-6.7 מיליארד דולר לשנה. מניית איתמר מגיבה להסכם בעלייה של 5.2% במחזור של 418 אלף שקל, שגדול ב-45% מהמחזור היומי הממוצע במניה.

איתמר, שנמצאת בבעלות ענקית המכשור הרפואי מדטרוניק (26.1%), גיורא ירון (18.4%) ומרטין גרסטל (9.8%), הפסידה 3 מיליון דולר במחזור של 6.5 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2013, בהשוואה לרווח של מיליון דולר במחזור של 7 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2012. החברה סובלת מגירעון של 9.5 מיליון דולר בהונה העצמי ואמורה לפרוע איגרות חוב ב-18.2 מיליון דולר, ובהם 6.7 מיליון דולר עד ליוני 2014.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker