סומוטו: שיעור ההכנסות מהפצת מוצרי בבילון הקשורים ליאהו - פחות מ-8%

לסומוטו, שמתמחה בפתרונות להפצת תוכנות, שיתוף פעולה אסטרטגי עם בבילון, במסגרתו התחייבה סומוטו לספק למוצרי בבילון שירותי הפצה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

חברת ההיי-טק סומוטו, שהונפקה בבורסת תל אביב באוגוסט האחרון לפי שווי של 135 מיליון שקל, הבהירה הבוקר (ה') כי שיעור הכנסותיה מהפצת מוצרי בבילון הקשורים לחברת האינטרנט יאהו הוא פחות מ-8%. לסומוטו, שמתמחה בפתרונות להפצת תוכנות, יש שיתוף פעולה אסטרטגי עם בבילון, במסגרתו התחייבה סומוטו לספק למוצרי בבילון שירותי הפצה.

סומוטו, שבראשה עומד שוקי אברמוביץ', עוסקת בשיווק, פיתוח והתקנה אוטומטית של תוכנות למשתמשי האינטרנט. התוכנות של החברה מכילות תכנים פופולאריים לרשתות חברתיות, תוכנות המרת קבצי מדיה וטקסט, תוכנות להשוואת מחירים באינטרנט ותוכנות לעדכון מזג האוויר. החברה, שנוסדה ב-2010, מנוהלת על ידי בן גירון ואייל יעקב.

בבילון מפיצה תוכנת תרגום, שבה היא "שותלת" כחלק מסרגל הכלים, מנוע חיפוש של ענקית האינטרנט יאהו. בבילון מקבלת תמלוגים על בסיס תנועת גולשים ("טראפיק") שמגיעה ממנוע החיפוש. . קודם לכן נפגשה הנהלת בבילון עם יאהו בשל טענות על הפרות לכאורה שביצעה בבילון בחוזה.

עמוד 33 שוקי אברמוביץ'
שוקי אברמוביץ', יו"ר סומוטוצילום: אייל טואג

לאחר הפגישה, הודיעה בבילון כי חתכה ב-70% את ההוצאות היומיות להפצת תוכנת התרגום - פעולה אשר תגרום לירידה בהכנסות החברה. בבילון מסרה עוד כי "יאהו ובבילון יפעלו בימים הקרובים לנטר ולאתר ליקויים נוספים וידווחו ליאהו על סיכום הממצאים. לאחר ביצוע פעולות הניטור והאיתור תבצע יאהו הערכת מצב נוספת ותמסור את מסקנותיה".

במהלך אוגוסט גייסה סומוטו כ-21 מיליון שקל בהנפקה ראשונית בבורסה. ההון שגויס משמש את סומוטו להרחבת והאצת פעילותה הנוכחית, כמו גם כניסה לתחומי פעילות חדשים בתחום מובייל ואזורים גיאוגרפים נוספים. החברה מתכננת להמשיך את הגידול בפעילות האורגנית באמצעות מיזוגים ורכישות עם שחקנים בינוניים בתחום התוכנה; כניסה לשוק הסיני, בו יש לה שותפות עם Baidu ("גוגל" הסינית); ולהתרחב בתחום המובייל באמצעות הפצת אפליקציות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker