אלשיך נגד ירון ייני: "הדרך שבה התפטרו הדירקטורים מעוררת אי נוחות"

בעקבות התפטרות שני דירקטורים שמונו לחברת אינטרקולוני, מתחה השופטת ביקורת קשה על התנהלותו של יו"ר הדירקטוריון ■ "אם יעלו טענות שהוא אינו מעביר מידע - יהיו לכך השלכות מרחיקות לכת", אמרה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, מותחת ביקורת חריפה על התנהלותו של יו"ר דירקטוריון חברת אינטרקולוני השקעות, ירון ייני, זאת לאחר ששני דירקטורים בחברה התפטרו. "הדרך שבה התפטרו שני הדירקטורים המפקחים ובעיקר הטענות שהם מעלים בדבר אי שיתוף פעולה מצד בעל השליטה מעוררים אי נוחות רבה, וזאת בלשון המעטה, אמרה אלשיך.

נוכח ההתפטרות של שני הדירקטורים, ארז רוזנבוך ויגאל שקל, הורתה אלשיך לכונס הנכסים הרשמי והנאמן להציע מועמדים חדשים לתפקיד. "בלא לקבוע מסמרות בדבר האשמות המועלות נגד בעל השליטה אעיר כי אם גם בפעם הזו יעלו טענות כי הוא אינו מעביר מידע כנדרש, או פועל נגד דירקטור הממלא חובות ועותר לקבל מידע, יכול ויהיו לכך השלכות מרחיקות לכת", ציינה אלשיך.

במהלך הדיונים בתיק הפירוק של גילאון, החברה האם של אינטרקולוני, מונו שקל ורוזנבוך כחברי דירקטוריון בחברה הבת. לפני כמה ימים התפטר שקל, וכתב: "הואיל ואינני מוכן לקבל את ההשמצות והמתקפות הנשנות של יו"ר הדירקטוריון ירון ייני כלפיי, בכל פעם שאני 'מעז' להעלות שאלות לשם קבלת מידע מלא וליגיטימי הנדרש להבנתי לקבלת החלטה כדירקטור, הנני להודיע בזאת על התפטרותי לאלתר מדירקטוריון החברה".

ירון ייניצילום: דה מרקר

שקל הוסיף: "לצערי נראה כי קיים פער מהותי בין הדרך הניהולית על פיה נוהג היו"ר ובין התרבות הניהולית שאני מכיר ממקומות אחרים, כמו גם בין תפיסתו לבין תפיסתי לגבי תפקידי כדירקטור, ולפיכך איני מוצא מקום להמשך העבודה המשותפת בדירקטוריון החברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker