דודו זקן: דחיית האסיפה בלאומי עלולה היתה לפגוע בתפקוד הבנק

המפקח על הבנקים הדגיש במענה לפניות מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור כי אין בעצם קיום האסיפה במועדה כדי לייתר את המשך הבדיקה והפקת הלקחים

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

בנק ישראל הגיב היום לראשונה באופן פומבי לדו"ח הביקורת של מבקר המדינה שמצא כי נפלו פגמים מהותיים בעבודת הוועדה לבחירת דירקטורים, אשר הרכיבה את רשימת המועמדים לכהונת דירקטור בבנק לאומי. כזכור מבקר המדינה ביקש מהמפקח על הבנק להורות לבנק לאומי לעצור את הליך מינוי הדירקטורים, אולם המפקח לא נענה לבקשה.

המפקח על הבנקים מסר היום בתגובה כי "בנק ישראל מייחס חשיבות רבה לבדיקה הנערכת על ידי מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור. תעיד על כך, בין היתר, העובדה שאת הוספת סעיף 36א(ד) לחוק הבנקאות (רישוי), הקובע כי הוועדה היא גוף מבוקר, יזם בנק ישראל במסגרת תיקון לחוק משנת 2012".

עוד נמסר כי "המפקח על הבנקים בחן בכובד ראש את פניותיו של נציב תלונות הציבור וכן נפגש עם יו"ר הוועדה למינוי דירקטורים בתאגידים הבנקאיים, השופטת בדימוס איילה פרוקצ'יה ועם נציגי הציבור בוועדה וקיבל את התייחסותם.

דודו זקןצילום: תומר אפלבאום

"המפקח בחן את ההשלכות שעשויות להתעורר במידה ובסיום תהליך הבדיקה של המבקר יימצא, כי אכן נפלו הפגמים שעליהם הוא הצביע במכתבו לוועדה. כמו כן, בחן המפקח את הנזקים שעלולים להיגרם מדחיית האסיפה, לרבות לתפקוד השוטף של בנק לאומי ולוועדה למינוי דירקטורים.

בבחינת מכלול השיקולים, סבר המפקח כי לא יהיה זה נכון לפעול לדחיית האסיפה.
"המפקח הדגיש במענה לפניות מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור כי אין בעצם קיום האסיפה במועדה כדי לייתר את המשך הבדיקה והפקת הלקחים ממסקנותיה ככל שיידרש".

בעקבות עמדה זו של המפקח, הרי שאין מניעה כי בנק לאומי יפרסם בהמשך הערב את תוצאות האסיפה הכללית שהתקיימה הבוקר שבמסגרתה קיימו בעלי המניות את ההצבעה למינוי הדירקטורים בבנק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker