מנכ"ל אל על: "קבוצות רציניות מתעניינות בהשקעה אסטרטגית"

אליעזר שקדי בהשקת מטוס הבואינג החדש: עסקת פימי נכשלה בשל "אי הבשלתו של הסכם עבודה בין ההנהלה לעובדים" ■ שקדי גילה: חתמנו על הסכם לרכישת 2 מטוסים נוספים; המימון - מהנפקת אג"ח בארה"ב

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

"ישנה התעניינות של קבוצות רציניות להיכנס כמשקיעים אסטרטגיים בחברת אל על" - כך אמר היום מנכ"ל אל על, אליעזר שקדי, בתשובה ל-TheMarker בטקס השקת מטוס הבואינג החדש מדגם 737-900ER בנתב"ג. הוא לא השיב לשאלה האם בדעתו להמשיך בתפקידו בסוף השנה, בתום קדנציה בת 4 שנים.

בהתבטאות ראשונה מאז כשלון עסקת קרן פימי, הסביר שקדי, כי "אי הבשלתו של הסכם עבודה בין ההנהלה לנציגות העובדים" היה הגורם לאי כניסתו של ישי דוידי כשותף בבעלות על החברה. הוא סירב לפרט בעניין זה אך הדגיש, כי כל מהלך ההצטיידות במטוסי בבואינג חדשים מדגם 737-900ER החל עוד לפני ההסכם עם קרן פימי
ומומש כעת. לדבריו, האשראי שקיבלה אל על למימון העסקה מהבנקים בארץ ובחו"ל
מעידה על האמון של המגזר הפיננסי בחברת התעופה ובפוטנציאל שלה.

שקדי גילה, כי רק אתמול נחתם הסכם לרכישה של שני מטוסי בואינג חדשים מדגם 737-900ER, בנוסף ל-6 המטוסים שכבר נקנו בהשקעה כוללת של 430 מיליון דולר. סמנכ"ל הכספים של אל על, ניסים מלכי, אמר, כי החברה תנפיק איגרות חוב בארה"ב למימון הרכישה של המטוסים החדשים.

אליעזר שקדיצילום: תומר אפלבאום

המטוס הראשון שהושק ייכנס מחר לשרות וייבצע את טיסת הבכורה של מנתב"ג לפריז. המטוס השני מתוכנן להגיע בתחילת חודש דצמבר ובקיץ 2014 יהיו ברשות החברה 4
מטוסים מדגם זה. עד תחילת 2016 צפויים להתקבל ארבעה מטוסים נוספים מדגם זה.

לדברי שקדי, עם השלמת קליטתם של 4 המטוסים החדשים צפויה אל על לבצע מהלך של הפעלת חלק מהטיסות במתכונת של Low Cost. עם זאת, אין בכוונתה לבצע טיסות בשבתות וחגים. במקביל, בוחנת החברה מהלך להרחבת שיתוף הפעולה בענף המלונאות.

המטוס החדש יפעל ביעדי אל על בטווח הקצר והבינוני לאירופה. סמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים, דוד מימון, אמר, כי בנוסף לשני היעדים החדשים - לנציה ולרנקה - אל על שוקלת לפתוח עוד 6-5 יעדים חדשים.

מנכ"ל אל על הוסיף, כי החברה בוחנת המשך הצטיידות במטוסי רחבי גוף חדשים ונמצאת בקשר עם יצרניות המטוסים המתחרות בואינג ואיירבוס. סגן נשיא מכירות אירופה של חברת בואינג, טוד נלפ, שהשתתף באירוע ההשקה, עמד על "שיתוף הפעולה ההסטורי והמצויין", כהגדרתו עם חברת התעופה הישראלית והביע תקוותו, כי הוא יימשך.

סמנכ"לית לקוחות ושרות, יהודית גירסרו וראש אגף שיווק, עינת ינאי, הציגו בהרחבה
את מטוס בואינג 737-900ER החדש וגילו, לדוגמא, כי עבור מחלקות התיירים והעסקים
רכשה אל על מושבים דקים וקלים המיוצרים בטכנולוגיה חדישה עם כריות מושב ארגונומיות לנוחות מרבית. לדבריהם, על מנת לייצר "חוויית טיסה תומכת עבודה ופנאי", ייהנו הנוסעים משקעי חשמל וחיבורי USB בסביבת המושב. מחלקת העסקים של המטוס כוללת 16 מושבים ומחלקת התיירים 156 מושבים.

מטוס הבואינג החדש, 737-900ERצילום: אל על

סמנכ"ל הנדסה ותחזוקה של אל על, שמואל קוזי, אמר, כי "מדובר במטוס המתקדם ביותר בעולם מבין המטוסים צרי הגוף, הוא בעל יתרונות תפעוליים רבים ונחשב ליעיל וחסכוני יותר מדגמים אחרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker