ייצוגית נגד מיטב דש גמל ב-50 מ' ש': "דמי הניהול עלו ללא הודעה מוקדמת"

התובע טוען כי מיטב דש גמל העלתה לו את דמי הניהול ללא הודעה מוקדמת

אסא ששון

בקשה לאישור תביעה ייצוגית בסך 50 מיליון שקל נגד בית ההשקעות מיטב דש הוגשה לאחרונה לבית המשפט המחוזי בתל אביב.  התובע טוען כי בית ההשקעות, המנוהל בידי אילן רביב ובשליטת צבי סטפק ואלי ברקת, העלה לו דמי ניהול מבלי לשלוח אליו הודעה מוקדמת. בדיווח לבורסה ציינה החברה כי היא לומדת את התביעה ואת הבקשה.

מיטב דש גמל מנוהלת בידי יצחק אסטרייכר ומנהלת נכסים בשווי של כ-37 מיליארד שקל. במיטב דש רואים בתחום הגמל כאחדד ממנועי הצמיחה של בית ההשקעות.

בראיון שהעניקו בעלי השליטה סוטפק וברקת אמר סטפק ל-TheMarker כי "תחום הפנסיה הוא התחום עם רמת הריכוזיות הכי גבוהה בשוק ההון. מבטחים ומקפת ועוד כמה אחרים שולטים בשוק, ולקטנים קשה לחדור. אבל אנחנו קיבלנו החלטה אסטרטגית לא לוותר, ואנחנו הולכים להיות שחקן משמעותי בתחום הזה. אנחנו יודעים שזה ייקח שנים. אם תהיה הזדמנות אולי נרכוש משהו, אבל כרגע אין כלום על המדף".

צבי סטפקצילום: אייל טואג

ברקת הוסיף: "תחום ביטוח המנהלים כבר פחות מושך כיום. בפנסיה אנחנו צריכים להיות הרבה יותר גדולים בתוך חמש שנים, יש לנו סיכוי להגיע ל–4–5 מיליארד שקל. נלך למכרזים הגדולים וללקוחות הגדולים ונדחף. בפנסיה אנחנו קטנים ורעבים, ומצד שני יש לנו שירות ויכולות של ארגון גדול. אנחנו מוצאים שיש לא מעט לקוחות שמחפשים את השילוב הזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker