בנק ישראל העביר השקעות של רזרבות מט"ח ממניות אמריקאיות לגרמניות

בתחילת אוקטובר אישר בנק ישראל להגדיל ב-0.5% את השקעותיו במניות גרמניות על חשבון מניות אמריקאיות, לאחר שבאוגוסט רשם מדד DAX בפרנקפורט עלייה של 6% - כפול ממדד S&P 500 בוול סטריט

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בנק ישראל החליט בתחילת אוקטובר להגדיל את היקף רזרבות המט"ח המושקעות במניות גרמניות, על חשבון תיק המניות האמריקאי שלו. הוועדה המוניטרית של הבנק אישרה בישיבתה מ-1 באוקטובר על העברת 0.5% מרזרבות המט"ח שלו ממניות אמריקאיות למניות גרמניות.

טרם השינוי, 4.7% מרזרבות המט"ח של הבנק, שהגיעו לשיא של 79.9 מיליארד דולר בספטמבר, הושקעו בארה"ב, ואילו 0.24% בלבד הושקעו בגרמניה וצרפת. עוד 0.5% הושקעו בבריטניה, לפי הודעת בנק ישראל באתר האינטרנט שלו.

"מחלקת השווקים סבורה כי בתנאים הנוכחיים של שוקי ההון בעולם, הסטת חלק מתיק המניות להשקעה בגרמניה עולה בקנה אחד יעדי ניהול התיקים של המחלקה", מסר הבנק בהצהרה. "השינוי המוצע לא צפוי להשפיע על רמת הסיכון הכללית של תיק רזרבות המט"ח".

קרנית פלוגצילום: פתאל מיכל

בנקים מרכזיים ברחבי העולם מחפשים אלטרנטיבות לאחזקת אג"ח ממשלתיות כל עוד התשואות עליהן נותרות נמוכות. בחודש טרם החלטת בנק ישראל, מדד DAX בגרמניה עלה בכ-6%, כפול מהעלייה שנרשמה במדד S&P 500 באותה התקופה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker