אנלייט תשתתף בפרויקט אנרגיית רוח ברמת הגולן בהשקעה של 450 מיליון שקל

החברה קיבלה רישיון מותנה מרשות החשמל להקמת 34 טורבינות בהספק של 102 מגהווט ■ אנלייט התמקדה עד כה בפרויקטים של ייצור חשמל בטכנולוגיה פוטו וולטאית

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

אנלייט, שבשליטת שאול אלוביץ', עומדת להיכנס לשותפות בפרויקט אנרגיית הרוח הגדול בישראל עד כה. אנלייט, שהתמקדה עד כה בפרויקטים של ייצור חשמל בטכנולוגיה פוטו וולטאית, קיבלה רישיון מותנה מרשות החשמל להקמת 34 טורבינות בהספק של 102 מגהווט והשלימה שלבים משמעותיים מהאישורים התכנוניים שנדרשים לפרויקט.

אנלייט מעריכה שקיימת סבירות גבוהה להשלמת כל הדרישות הרגולטוריות והתכנוניות למתווה הבסיסי של הפרויקט, שכולל 29 טורבינות שהספקם 58 מגהווט, וסבירות משתנה למימוש הספקים נוספים עד למימוש הפוטנציאל המלא של הפרויקט.

ביצוע המתווה הבסיסי המינימלי המתוכנן, כלומר הספק של 58 מגהווט, כרוך בהשקעה של 450 מיליון שקל וצפוי להניב הכנסות של 80 מיליון שקל לשנה לתקופה של 20 שנה.

הערכה זו מבוססת על התעריף הנוכחי של רשות החשמל למתקני רוח גדולים: 51 אגורות
לקילווט לשעה וכן על מדידות הרוח שהתבצעו על ידי היזמים בשטח הפרויקט ואומתו על ידי יועציה הטכניים.

טורבינות רוחצילום: אי־פי

אנלייט מתכננת לממן את ההשקעה באמצעות מימון פרויקטלי בהיקף של 350 מיליון שקל אף כי מבנה המימון נמצא בשלבי תכנון וגיבוש ראשוניים בלבד.

מעורבותה של אנלייט בפרויקט תחל באמצעות השקעה של 5 מיליון שקל תמורת 50% ממניותיה של חברת אנרגיות קינטיות שמחזיקה ב-60% ממניותיה של חברת עמק הבכא שהיא בעלת הרישיון המותנה לביצוע הפרויקט - כך שאנלייט תחזיק בשרשור ב-30% ממניותיה של עמק הבכא ובזכויות בפרויקט.

יתרת מניותיה של אינרגטיות קינטיות (50%) מוחזקות על ידי חברה זרה של ארנולד דאן, איזק סאטון ומשפחת טאוויל, ויתרת מניותיה של עמק הבכא מוחזקות על ידי חברה של ד"ר אלי בן דב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker