ג’יי.פי מורגן מאמין בפרוטליקס: צופה עלייה של 60% במניה בשנה הקרובה

הבנק האמריקאי מעריך שנתח השוק של התרופה למחלת גושה יצמח בארה”ב, ושהתרופה תקבל שיפוי ביטוחי במדינות נוספות באמריקה הלטינית

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת פרוטליקס זוכה להבעת אמון לא שכיחה משוק ההון. מניית החברה, שנגעה בימים האחרונים בשפל של חמש השנים האחרונות, עלתה ב–2.2% בעקבות המלצת “קנייה” של בנק ההשקעות ג’יי.פי מורגן.

הבנק האמריקאי התחיל לסקר את פרוטליקס בהמלצת “משקל יתר” ובמחיר יעד של 7 דולרים למניה, שגבוה ב–58% ממחירה הנוכחי. אנופם רמה, אנליסט בג’יי.פי מורגן, מסביר את ההמלצה בהערכתו שפרוטליקס תצליח להגדיל את נתח השוק שלה ואת מספר המטופלים באמצעות Elelyso, התרופה שפיתחה למחלה הגנטית הנדירה גושה.

להערכתו, Elelyso, שאושרה לשיווק בארה”ב במאי 2012 ולא נחלה עד כה הצלחה מסחרית במדינה זו, תהפוך לשחקן משמעותי בשוק הגושה. זאת, כתוצאה מהעובדה שהיא נמכרת במחיר שנמוך ב–25% ממחירה של Cerezyme, התרופה המובילה בשוק, וההתרחבות הגיאוגרפית שצפויה ב–12 החודשים הקרובים.

בג’יי.פי מורגן צופים שהכנסות פרוטליקס יצמחו ב–2014 ל–51 מיליון דולר, וב–2015 ל–72 מיליון דולר, ומדגישים שהם מודעים לעובדה שהתחזית שלהם גבוהה בכ–10% מממוצע תחזיות האנליסטים ל–2014 ול–2015 ‏(46 ו–66 מיליון דולר בהתאמה‏).

דוד אביעזר, מנכ"ל פרוטליקס

הוא מבסס את תחזיתו על סקר שנערך על ידי ג’יי.פי מורגן בקרב חברות ביטוח רפואי. לפי הסקר, ההנחה שנותנת פרוטליקס הופכת למשמעותית יותר, ומצליחה לבדל את Elelyso משתי התרופות המתחרות. לדבריו, התרופה צפויה לקבל בחודשים הקרובים אישור להחזר הוצאות ‏(Reimbursment‏) מרשויות הבריאות בצ’ילה. החברה צפויה להגיש את המוצר לאישור בארגנטינה ובטורקיה, כשבמדינות נוספות כמו אוסטרליה וקנדה כבר החל תהליך לאישור התרופה.

ראמה מציין שהמוצרים בצנרת הפיתוח של החברה נמצאים אמנם עדיין בשלבים מוקדמים של הפיתוח הקליני, אבל להערכתו הנתונים הקליניים, שיתפרסמו ב–12 החודשים הקרובים צפויים לתת עדות נוספת לתקפות ProcellEx, הטכנולוגיה שפיתחה פרוטליקס לייצור חלבונים תרופתיים באמצעות הנדסה גנטית של תאי צומח.

הוא מזכיר שהחברה פירסמה באחרונה נתונים טובים מהשלב הראשון בניסוי הקליני בתרופה אורלית למחלת הגושה, שהראו נתוני בטיחות טובים וסימנים לפעילות ביולוגית של החומר הפעיל. פרוטליקס אמורה לפרסם במחצית הראשונה של 2014 את נתוני השלב השני של הניסויים הקליניים ב–102־PRX שהיא תרופה לטיפול במחלת פברי, מחלה גנטית נדירה שכמו גושה נובעת משיבושים בפעילותו של אנזים שמפרק שומנים.
בג’יי.פי מורגן מסבירים שמחיר היעד שנתנו למניה עד דצמבר 2014 מבוסס על הערכת שווי לנכסיה השונים של החברה.

מניית פרוטליקס בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker