אלומיי של שלמה נחמה תציע חשיפה לתחנת הכוח הפרטית דוראד

חברת ההשקעות מחזיקה ב–7.5% ממניות תחנת דוראד, שאמורה לספק 6% מצריכת החשמל של המשק החל בינואר 2014

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אלומיי קפיטל שבשליטת שלמה נחמה, לשעבר יו”ר בנק הפועלים, רן פרידריך וחמי רפאל, צפויה להשלים בשבוע הבא את תהליך הרישום הכפול, ולהתחיל להיסחר בבורסה בתל אביב.

מניית אלומיי קפיטל, שנסחרת בבורסה של ניו יורק בשווי של 107 מיליון דולר, צפויה להיכנס ישירות למדד יתר 50 שכולל את 50 המניות בעלות שווי השוק הגדול ביותר, ושאינן נכללות במדד תל אביב 100.

אלומיי, שהחלה את דרכה כשלד הבורסאי של חברת נור מקרופרינטרס, פועלת בתחום האנרגיה. החברה מחזיקה ב–12 פרויקטים פוטו־וולטאיים לייצור חשמל באיטליה בהספק כולל של 22.8 מגה־וואט. אלה כוללים שני מתקנים פוטו־וולטאיים שהספקם 12 מגה־וואט במחוז ונטו שבצפון איטליה. הם נרכשו בסוף יוני 2013 בהשקעה של 31 מיליון דולר. פרויקטים אלה מייצרים רווח תפעולי תזרימי ‏(Ebitda‏) של 13.5 מיליון דולר לשנה.

אלומיי היא גם בעלת 85% מתחנת כוח פוטו־וולטאית בסמוך לקורדובה, ספרד, שהספקה 2.3 מגה־וואט. תחנה זו, שנקנתה בשיא המשבר במדינה זו תמורת 5.5 מיליון יורו, מפיקה EBITDA של 900 אלף יורו לשנה.

שלמה נחמהצילום: אלי דסה

ההון העצמי של אלומיי הוא 96 מיליון דולר, והחוב הפיננסי נטו של החברה הוא 20.6 מיליון דולר, שכן מרבית השקעותיה של החברה מומנו בהון עצמי.

הנכס הבולט של החברה עדיין לא החל להניב, אך הוא יעשה זאת בקרוב. אלומיי מחזיקה בעקיפין ב–7.5% ממניות תחנת הכוח דוראד, בסמוך לאשקלון, בהשקעה של 19 מיליון דולר, באמצעות החזקתה ב–40% מחברת דורי אנרגיה שמחזיקה ב–18.75% מהתחנה.

אלומיי קיבלה מדורי אנרגיה אופציה להגדיל את החזקתה בתחנה ל–9.3%, בהשקעה נוספת של 6.8 מיליון דולר, ששווייה ההוגן מוערך ב–3.5 מיליון דולר.

דוראד, שכבר חוברה לרשת החשמל ביולי 2013, תהיה תחנת הכוח הפרטית הגדולה ביותר בישראל. התחנה הוקמה בהשקעה כוללת של 4 מיליארד שקל ‏(1.13 מיליארד דולר‏) על ידי שותפות בין הקונצרן הטורקי זורלו ‏(25%‏), חברת אדלקום ‏(18.75%‏) החברה הממשלתית צינור אילת אשקלון ‏(37.5%‏) ודורי אנרגיה ‏(18.75%‏).

ההספק של התחנה מגיע ל–800 מגה־וואט נטו, בניכוי צריכת האנרגיה העצמית של התחנה. הספקה של התחנה מהווה 6% מכושר הייצור של חברת החשמל, והיא אמורה להתחיל בפעילות מסחרית בינואר 2014.

תחנת דוראדצילום: בני מור

לפי הערכות, דוראד תייצר רווח תפעולי תזרימי של 170 מיליון דולר לשנה. בהתחשב בשיעור היוון של 9%, מוערך שווי המניות של התחנה במיליארד דולר. שווי הפעילות - כלומר שווי המניות בתוספת 900 מיליון דולר של חוב בנקאי שמימן את ההקמה - מוערך ב–1.9 מיליארד דולר. הערכת שווי זו, שנגזרת מהערכת שווי האופציה שקיבלה אלומיי מדורי אנרגיה, גוזרת שווי של 75 מיליון דולר להחזקתה של אלומי בדורי אנרגיה. זאת, בהשוואה לעלות השקעה של 19 מיליון דולר, ושווי של 93 מיליון דולר להחזקתה, בהנחה שתחליט לממש את האופציה ולהגדיל את החזקתה בחברה ל–9.3% בהשקעה כוללת של 25 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker