אן.טי.אס של בעלי אקספון לשעבר נמכרת לקרן השקעות ב-90 מיליון דולר

אן.טי.אס, חברת תקשורת הנסחרת בתל אביב ובניו יורק, נרכשה בעבר על ידי אקספון הישראלית בתמורה ל-46 מיליון דולר ■ החברה נמכרת כעת לקרן פריווטי אקוויטי במחיר כפול, הגבוה ב-25% משוויה הבוקר בבורסה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

סביר להניח שרובכם לא שמעתם על אן.טי.אס (NTS), חברה תקשורת זרה שנסחרת בבורסת תל אביב לפי שווי של כ-290 מיליון שקל. מניית החברה, שרשומה במקביל למסחר בבורסת ניו יורק (NYSE), זינקה היום בשיעור של 24.3%, במחזור הגבוה יותר מפי עשרה מהממוצע. הסיבה לזינוק הוא דיווח שמסרה החברה על רכישתה, בדרך של מיזוג, לתוך קרן פריווט אקוויטי Tower Three Partners.

המיזוג, שייערך עם החברה הבת של הקרן, צפוי להתבצע לפי שווי של כ-80-90 מיליון דולר לאן.טי.אס, ולאחריו תיהפך החברה לפרטית ותחדל להיסחר בבורסה. ההחלטה על העסקה התקבלה בעקבות הצעה שהתקבלה מהקרן, שנוהגת להשקיע בחברות שונות סכומים של 50-100 מיליון דולר. הקרן ככל הנראה מעוניינת להשביח את אן.טי.אס ולהרחיב את פעילותה בשוק התקשורת בדרום מערב ארה"ב.

אן.טי.אס, שמשרדיה הראשיים נמצאים בנאוודה, היא מפעילת תקשורת המספקת שירותים של פס רחב, וידיאו על גבי רשת האינטרנט (IPTV), טלפוניה קווית, שירותים אלחוטיים, טלפוניה בינלאומית ועוד. החברה נרכשה במהלך 2008 על ידי בעלי חברת אקספון הישראלית, ובראשם גיא ניסנזון, תמורת 46 מיליון דולר.

צילום: רויטרס

במהלך השנים קיבלה אן.טי.אס מענקים והלוואות בהיקף של כ-100 מיליון דולר מהממשל הפדראלי בארה"ב, במטרה להאיץ את הליך הפיתוח התקשורתי של האזור. בעבר החזיקה אן.טי.אס גם בפעילות תקשורת בישראל באמצעות חברת אקספון ישראל (018). ואולם, הפעילות נמכרה במארס 2010 לחזי בצלאל, לפי שווי מוערך של כ-10 מיליון דולר.

בהתאם לפרטי הסכם המיזוג, הכפוף עדיין למספר תנאים ולאישור האסיפה הכללית, כל בעל מניות של אן.טי.אס יקבל כ-2 דולרים לכל מניה שברשותו (כשבעה שקלים). מניית החברה, שעלתה ב-23% בשנה האחרונה, נסחרה הבוקר במחיר של 5.55 שקלים, כך שבמהלך המסחר היומי סגרה את הפער אל מול מחיר המחיקה הסופי. ביום ו' נסחרה המניה בוול סטריט בכ-1.58 דולר.

"העסקה היא בשורה גדולה לאן.טי.אס, וטובה לבעלי המניות וללקוחות שלנו", אמר ניסנזון. "העסקה היא תוצאה של עבודה קשה והמסירות של עובדינו. אנו מאמינים שיש לקרן משאבים כספיים ומומחיות שיאיצו את קצב הצמיחה והרווחית, באמצעות הרחבת רשת ושיפור השירות. ועדה בלתי תלויה של הדירקטוריון אישרה את העסקה, ואני מעריך שגם עלי המניות יאשרו אותה בעתיד", אמר.

ניסנזון, שמכהן כיו"ר, נשיא ומנכ"ל אן.טי.אס, מחזיק בכ-7.74% ממניות אן.טי.אס. ניסנזון חתם על ההסכם נפרד כחלק מהליך המיזוג, במסגרתו יקבל 30% מהתמורה במניות והיתרה במזומן. העסקה, שתתבמע באופן סופי כנראה רק ברבעון הראשון של 2014, בוצעה בהובלת סמנכ"ל הפיתוח העסקי של אן.טי.אס טל שיינפלד וסמנכ"ל הכספים ניר קריקוב.

ברבעון השני של 2013 הפסידה אן.טי.אס 985 אלף דולר (המיוחס לבעלי המניות), במחזור מכירות של 15.1 מיליון דולר. זאת, בהשוואה לרווח של 72 אלף דולר, במחזור מכירות של 15.08 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. אן.טי.אס הנפיקה בעבר גם סדרת אג"ח בשווי של כ-40 מיליון שקל, הנסחרת כיום בבורסה בתשואה 4.42%. בעלי המניות החדשים צפויים להמשיך ולפרוע את תשלומי הקרן והריבית בשנים הבאות או לחילופין לבצע פירעון מוקדם של החוב.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker