"איכות האשראי של חברות high-yield שנכנסו לשוק בשנים האחרונות יורדת"

חברת הדירוג העולמית מודי'ס בחנה את איכות תחזיות הצמיחה והרווח של חברות שהנפיקו לראשונה בין ינואר 2010 לבין יוני 2013 ■ "החברות בסיכון גבוה נוטות לפספס יותר את תחזיות הרווח שלהן"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

"ניכר כי איכות האשראי של חברות high-yield שנכנסו לשוק בשנים האחרונות מוסיפה לרדת, עם המשך של גידול ברמת המינוף במהלך שנת 2013 לעומת שנת 2012, וזאת ככל שהמשקיעים מגדילים את תיאבון הסיכון שלהם במצוד אחר התשואה", כך נכתב במחקר שפירסמה חברת הדירוג העולמית מודי'ס.

מוד'יס בחנה במחקר  את השאלה האם יש קשר בין דירוג האשראי של החברה ליכולתה לעמוד בתחזית הרווח הנקי שהעניקה באמצעות שימוש במאגר הנתונים שבידה. הסיבה למחקר היא הגידול בשנים האחרונות במספרן של חברות התשואה הפונות לראשונה להנפקת חוב בשווקים האירופים. האנליסטים של מוד'יס בחנו את איכות  הצמיחה והרווח של חברות אלו, בהשוואה לתחזיות שהציגו החברות במסגרת הדירוג הראשוני לתוצאות בפועל בשנים שלאחר מכן.

המחקר בחן 235 חברות-תשואה בתחום הקורפורייט (חברות שאינן מוסדות פיננסיים) באזור אירופה, המזרח התיכון ואפריקה (EMEA), אשר הנפיקו לראשונה מכשירי חוב בין ינואר 2010 לבין יוני 2013. במחקר נבחנו התוצאות בפועל של החברות אל מול התחזיות שלהן במועד הדירוג הראשוני. מרבית החברות שנבדקו מדורגות בקבוצת ה-B.

מהמחקר עלה כי הביצועים הטובים ביותר ביחס לתחזיות נרשמו בקרב חברות הפועלות באזורים יציבים יותר, ובעיקר חברות מגרמניה וממדינות מתפתחות. יחד עם זאת, להערכת כלכלני מודיס, שיפור בתנאים המאקרו כלכליים לא בהכרח יובילו לשיפור באיכות התחזיות של חברות אלו, שכן לעיתים קרובות חברות נוטות להיות אופטימיות מדי לגבי ביצועיהן העתידיים, בכל סביבה מאקרו כלכלית.

מודיס, מודי'ס, אשראי, דירוג אשראי
מודי'סצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker