גילת תפטר כ-10% מכוח האדם שלה בתוך שבועיים

בישראל יפוטרו כ-50 עובדים, ומספר מועסקים דומה יפוטר בשאר העולם ■ הסיבה: מכירת החברה הבת ספייסנט לפני כחודשיים ■ גילת: "החברה מבצעת צעדי התייעלות"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת התקשורת גילת רשתות לוויין, המעסיקה כ-1,200 עובדים, מהם כ-500 בישראל, עומדת לפטר עשרות מעובדיה בעולם.

גל הפיטורים יחל בימים הקרובים ויימשך כשבועיים. החלוקה במספר המפוטרים בישראל ובעולם תהיה 50:50. מקורב לגילת מסר כי היקף הפיטורים יכול להגיע עד 100 עובדים, כלומר כ-10% מכוח האדם של החברה. מגילת נמסר כי היא "מבצעת צעדי התייעלות במטרה להמשיך לחזק את המיקוד האסטרטגי בעסקי הליבה ובשווקי המטרה המובילים".

לפי מקורבים, הפיטורים הצפויים מגיעים בעקבות מכירתה של החברה הבת ספייסנט באוגוסט. ספייסנט תרמה 77 מיליון דולר למחזור המכירות של גילת, הסבה הפסד תפעולי של 2 מיליון דולר וייצרה רווח תפעולי תזרימי ‏(EBITDA‏) של 2 מיליון דולר. גילת, הנמצאת בשליטת קרן יורק ‏(19.3%‏) וקרן פימי ‏(18.23%‏), מכרה את ספייסנט ל-Sagenet מאוקלהומה תמורת 16 מיליון דולר.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

פרשנות // נתניהו עבר את מבחן המנהיגות

נמל אשדוד הפסיד 7 מיליון שקל בשנה בגלל עסקיו של אלון חסן

ישי דוידי, בעלי קרן פימי
ישי דוידי, בעלי קרן פימיצילום: יונתן בלום

ספייסנט החלה את דרכה כחברה המספקת שירותי תקשורת לוויינית. ואולם, בשנים האחרונות פעלה כחטיבת השירותים של גילת לניהול רשתות תקשורת, בעיקר למגזר העסקי, התעשייתי והממשלתי בארה”ב. החברה מנהלת שירותי תקשורת ב-160 אלף אתרים עבור לקוחות שכמה מהם כלולים ברשימת פורצ’ן 500 וסוכנויות ממשלתיות.

המכירה של ספייסנט איפשרה לגילת להתמקד בשתי החטיבות הטכנולוגיות שלה: החטיבה הצבאית, המשווקת אנטנות בעלות פרופיל נמוך לתקשורת לוויינית בתנועה ומגברי הספק ומודמים מתקדמים, והחטיבה המסחרית, המפתחת ומשווקת טרמינלים לווייניים ‏(VSAT‏), המשמשים ציוד קצה לתקשורת לוויינית. חטיבה זו מתמקדת בשנים האחרונות בשירותי קישוריות לאינטרנט בפס רחב באמצעות לוויינים מרובי אלומות.

הדו"חות בנובמבר יחשפו את האמת

חברת גילת תדווח על תוצאות הרבעון השלישי ב-14 בנובמבר. באוגוסט הפחיתה גילת את תחזית המכירות והרווח התפעולי תזרימי ‏(EBITDA‏) שלה ל-2013. גילת צופה כי הכנסותיה ב-2013 יהיו 345-335 מיליון דולר, לעומת תחזית שנתית של 360-350 מיליון דולר - ירידה של 4% בצפי ההכנסות. בהתייחס למרכז הטווח של התחזיות, גילת צופה שהרווח התפעולי התזרימי ‏(EBITDA‏) יהיה 7% מהמחזור ב-2013, בעוד עד עתה העריכה כי הוא יהיה 9% מהמחזור.

גילת הסבירה את הורדת התחזית בירידה במכירות של חטיבת המוצרים הביטחוניים, שקשורה ישירות לקיצוץ בתקציבי הביטחון בארה”ב וכן לעובדה שהחוזה של גילת עם חברת Compartel הסתיים במארס 2013 ולא חודש. מנכ”ל גילת, ארז ענתבי, אמר באוגוסט שלמרות הפחתת התחזיות החברה אופטימית לגבי עתידה של חטיבת המוצרים הביטחוניים בטווח הארוך, בשל העובדה שהחברה מעורבת בתוכניות הצטיידות אסטרטגיות ארוכות טווח.

גילת הציגה למשקיעים ברבעון השני של 2013 הכנסות שקטנו ב-6% ל-80.2 מיליון דולר. הרווח הגולמי המתואם ‏(GAPP־Non‏) של החברה קטן ב-12.5% ל-25.4 מיליון דולר. ההוצאות על מחקר על בסיס GAPP־Non ‏(שלא על פי כללי חשבונאות מקובלים‏) קטנו ב-15% ל-7 מיליון דולר. החברה עברה מתזרים מזומנים חיובי של 3.2 מיליון דולר לתזרים מזומנים שלילי של 527 אלף דולר.

בשורה התחתונה הרווח התפעולי קטן ב-73% ל-1.25 מיליון דולר, והחברה עברה מרווח נקי של 850 אלף דולר על בסיס GAPP להפסד של 3.97 מיליון דולר. מדובר בהפסד של 9 סנטים למניה לעומת רווח של 2 סנטים למניה ברבעון השני של 2012. בשורת הרווח הנקי עברה גילת להפסד רבעוני ‏(GAPP־Non‏) של 1.8 מיליון דולר לעומת רווח של 3.2 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2012.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker