לפיד: תהליך הבחירה היה מזעזע - לא אכפת לי להתנצל בפני פלוג

שר האוצר בראיון לחדשות 10: "יש החלטה על נגידה מצויינת; אם תשאלו את ראש הממשלה, היא נבחרה בגלל הדרך בה התנהלה מולו במהלך ארבעת החודשים האחרונים כממלאת מקומו של הנגיד"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים52
TheMarker Online

"הייתי בעד קרנית פלוג מהיום הראשון. ישבתי יחד עם נתניהו ודיברנו והצלחנו להגיע לעמק השווה. זו החלטה נכונה. יש החלטה על נגידה מצויינת, והיא תהיה נגידה מצויינת. התהליך היה מזעזע, אף אחד לא יכול היה לצפות את סיפור החליפות של פרנקל, בן אדם שהיה חתן פרס ישראל", כך אמר הערב שר האוצר, יאיר לפיד, בראיון לחדשות 10 בתגובה למינוי של . עם זאת, שר האוצר בשבוע שעבר כי פלוג לא תתמנה לנגידה, והנגיד הבא יהיה אחד מהשלושה: פרופ' מריו בלכר, פרופ' צבי אקשטיין או ויקטור מדינה.

לפיד הוסיף כי: "לא אכפת לי להתנצל בפני הגברת פלוג, אם זה יגרום לכולם להרגיש טוב יותר. אני חושב שאם מישהו ממונה לתפקיד זה גם מחמאה וגם התנצלות, היא נראתה לי די שמחה כשהיא קיבלה היום את ההצעה. יש בכל העולם 15 איש שראויים לתפקיד, קרנית היא אחת מהם, ביום מינוי צריך לברך.

"אם תשאלי את ראש הממשלה, הוא יגיד שהדרך שבה היא התנהלה מולו במהלך ארבעת החודשים האחרונים כממלאת מקומו של הנגיד, זו הסיבה שבחרנו בה".

כתבות נוספות באתר TheMarker

לגבי ההליך שצפוי בוועדת טירקל, אמר שר האוצר: "היא עברה כבר טירקל, היא 'טורקלה'. יש עוד תהליך, אבל זה נראה לי בסדר".

יו"ר יש עתיד יאיר לפידצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker