אלי דניאל

איש העסקים צדיק בינו, המחזיק ביחד עם משפחת ליברמן בשליטה בבנק הבינלאומי הראשון (בנלמ5 :ת"א), באמצעות חברת פיבי אחזקות (פיבי :ת"א), עשה זאת שוב. כשם שרכש את השליטה בבנק הבינלאומי הראשון מתחת לאפם של מתמודדים אחרים, כך הוא ירכוש גם את השליטה בבנק אינווסטק ישראל, וזאת בהתאם להונו העצמי של בנק זה (כפוף להתאמות).

רכישה זו, אשר תתבצע באמצעות הבנק הבינלאומי, מגיעה לאחר שבשבועות האחרונים היו לא מעט פרסומים לפיהם בנק לאומי (לאומי :ת"א), המנוהל על ידי גליה מאור, ובנק המזרחי (מזרחי :ת"א) המנוהל ע"י אלי יונס (לשעבר, מנכ"ל אינווסטק ישראל), גילו עניין ברכישתו של בנק אינווסטק ישראל.

ל-TheMarker נודע כי עסקת הרכישה הושגה בתום מו"מ שהחל אמש ונמשך מספר שעות, מו"מ בו נטלו חלק אלן טפנק (דירקטור בקבוצת אינווסטק העולמית), יונתן עירוני (מנכ"ל אינווסטק ישראל), דוד גרנות (מנכ"ל הבנק הבינלאומי הראשון), עו"ד יהושע רוזנצוויג (יו"ר הבינלאומי) ונציגים נוספים מטעם קבוצת בינו-ליברמן.

קבוצת אינווסטק העולמית החזיקה עד כה ב-80.3% מהון המניות של אינווסטק ישראל, אשר הונו העצמי הסתכם בראשית הרבעון השני בכ-499 מיליון שקל, כך שהמחיר המיוחס לבנק בעסקה זו גבוה בכ-15% ממחיר השוק.

בנק אינווסטק ישראל סיים את הרבעון החולף עם רווח מפעילות מימון בסך של 27 מיליון שקל ועם רווח נקי של 7.4 מיליון שקל. סך המאזן של הבנק הסתכם באותה העת בכ-6 מיליארד שקל, והיקף פקדונות הציבור עמד אז על כ-5.3 מיליארד שקל.

הבנק נחשב לאחד מחברי הבורסה הגדולים, והוא בעל נתח שוק ניכר במסחר בניירות ערך בארץ. לאינווסטק ישראל שלושה מרכזי עסקים בתל אביב, בירושלים ובחיפה, והוא מעסיק 232 עובדים. הבנק מתמחה בעיקר בתחומי שוק ההון והמט"ח והבנקאות הפרטית.

השלמת העסקה מותנית בקבלת אישור המפקח על הבנקים בבנק ישראל, כמו גם באישורו של הממונה על ההגבלים העסקיים. הבנק הבינלאומי וקבוצת אינווסטק העולמית מתכוונים לחתום על הסכם הרכישה בתוך שבועיים.

מהבנק הבינלאומי נמסר כי במקביל לשימור אינווסטק כיישות עצמאית עם צוות עובדים מקצועי בעל תודעת שירות גבוהה, ניתן יהיה להשתמש בתשתית המחשוב והכלים הקיימים בבינלאומי על מנת לצמצם את עלויות המחשוב והתפעול של אינווסטק, ועל ידי כך לייצר ערך מוסף וחיסכון ניכר בעלויות.

דוד גרנות אמר כי "רכישת אינווסטק תחזק ותבסס את מעמדו של הבנק הבינלאומי כשחקן מוביל בתחומי שוק ההון והבנקאות הפרטית". לדברי גרנות, "מדובר במהלך שתואם את המדיניות של בעלי השליטה בבנק הבינלאומי".

גרנות הוסיף כי "רכישת השליטה בבנק אינווסטק ישראל תאפשר לבנק הבינלאומי להמשיך ולהיות שחקן מוביל בתחומי שוק ההון והבנקאות הפרטית. תחומים אלה מאופיינים בתחרות גבוהה, ורכישת בנק אינווסטק - שמתמחה בשווקי ההון ובנקאות פרטית, תחזק ותעבה את מכלול השירותים והמוצרים שהבינלאומי יוכל להציע ללקוחותיו בעתיד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker